Změny v remaku Resident Evil 3 propojily hru se čtyřkou

Tým, který má pracovat na RE4, cíleně upravil nepřátele. Proto připomínají Las Plagas

Zdroj: Capcom
15. 5. 2020
Název hry: Resident Evil 4 (remake) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 24. 3. 2023 Platformy: , , Žánr: ,

Magazín Video Games Chronicle před několika týdny přinesl informace o tom, že Capcom chystá další z řady předělávek ze série Resident Evil. Řada má přijít čtvrtý díl ze série a vývoj má mít na starost ósacké studio M-Two, které již dříve vypomáhalo s remakem třetího dílu. Informace pocházející od insiderů jsou ale prozatím stále nepotvrzené, nicméně vývojáři sami nyní vnesli více světla do tajů vývoje remaku třetího dílu série a dle mnohých snad nechtíc naznačili, že s remakem čtvrtého dílu se počítalo již během prací na předělávce třetího dílu.

Změny nepřátel v remaku trojku vyplývají ze snahy sjednotit kánon série.

Ostatně právě web VGC již naznačil, že předělávka tohoto dílu začala vznikat už v roce 2018 a tento projekt je navíc údajně pojat velkolepě. Na titulu má z toho důvodu pracovat více vývojářů z několika týmů naráz a tím by zároveň i celkový počet hlav měl převažovat množství vývojářů, kteří pracovali na remacích předchozích dvou dílů série. Ony plány na vznik další z řady předělávek pak spočívají v tom, že z rozhovoru pro blog PlayStation vyplývá, že změny vzhledu nepřátel v remaku trojky vyplývají ze snahy sjednotit kánon série. To navíc přímo znamená i to, že pro sérii jinak netradiční nepřátelé vidění ve čtvrtém díle série mají navazovat na příběh právě třetího dílu. Konkrétně jde v tomto případě o to, že infikovaní nepřátelé v Resident Evil 3 vypadají jinak než v originále. Snahou vývojářů totiž bylo jejich podobu přiblížit k parazitům Las Plagas infikovaným Ganados, tedy k protivníkům ve čtvrtém díle hry (viz níže přiložený obrázek). Tím si vývojáři mohli mnohem lépe připravit půdu pro celkově lepší návaznost.

CapcomZdroj: Capcom

A to si samozřejmě komunita vysvětluje tak, že při práci na předělávce třetího dílu série už vývojáři mysleli na to, že se na trh opět vrátí i Resident Evil 4. A vzhledem k tomu naznačovanému datu vydání až za dva roky můžeme rovnou předpokládat i to, že se novinka chystá zamířit na chystané konzole. Na těch současných již beztak Resident Evil 4 k mání je. Telegraficky pak můžeme ještě připomenout předchozí informace o tom, že studio M-Two založil a vede Tecuja Minami z PlatinumGames a spolupracovat má s týmy stojícími za remakem Resident Evil 2 či Devil May Cry V. Projekt remaku jim přitom měl v minulosti posvětit i sám Šindži Mikami, ten se ale nijak zásadním způsobem neangažuje, neboť je spolu s týmem Tango Gameworks zavázán u Bethesdy, pro níž vyvíjí titul GhostWire: Tokyo.

Oznámení by se mohlo zdát být na spadnutí, ale zrovna právě brzké odhalení čekat dle VGC a dalších zdrojů čekat pravděpodobně nemáme. Důvodem je, že tento projekt by měl dorazit až v roce 2022 a že k jeho plnohodnotnému představení nemá dojít do té doby, než na trh dorazí Resident Evil 8. A k tomu by údajně mělo dojít až v příštím roce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru