Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Zemětřesení ve vývoji Call of Duty

Zemětřesení ve vývoji Call of Duty

Activision sebral hru rozhádaným studiím. V roce 2020 se Black Ops mají vrátit do Vietnamu

20. 5. 2019

I když dosud nebyl ještě oficiálně představen ani letošní díl Call of Duty, začalo se mluvit o tom dalším, který má přijít až v roce 2020. Důvodem jsou údajné problémy, o nichž informuje Kotaku a jeho prominentní autor Jason Schreier. Dosud dobře namazaný stroj Activisionu, který v případě akční série spoléhá na rotaci zodpovědných studií v tříletém cyklu, se možná zasekl. Problematický projekt až dosud vedla studia Sledgehammer Games (Call of Duty: WWII, Call of Duty: Advanced Warfare) a Raven Software, namísto nich ale nyní přebírá otěže Call of Duty pro rok 2020 Treyarch, který by o rok dříve vydal další pokračování větve Black Ops.

Byla by škoda, kdyby na Sledgehammer napřesrok nedošlo. Jeho Advanced Warfare sice nepatří mezi nejpopulárnější díly, ale WWII z roku 2017 se hráčům docela líbilo.

Kotaku má tuto informací od tří lidí obeznámených s vývojem. Šlo by o poměrně zásadní zlom v systému ságy, jejíž vývojáři se až dosud mohli spoléhat na relativní dostatek času díky zapojení více týmů, kteří se střídali v roli autorů jednotlivých pokračování. Kromě Sledgehammer Games a Treyarchu bylo do této rotace zapojeno ještě studio Infinity Ward (série Modern Warfare, Call of Duty: Ghosts, Call of Duty: Infinite Warfare), o němž se spekuluje, že by letos mělo představit Modern Warfare 4. Zapomínat nesmíme ani na Raven Software. Ti však až dosud fungovali především jako pomocné studio, které se podílelo na celé řadě her z této série a asistovalo zmíněné trojici. Sami ale mají na kontě třeba remaster Call of Duty: Modern Warfare.

Byla by přitom škoda, kdyby na Sledgehammer napřesrok nedošlo. Jeho Advanced Warfare sice nepatří mezi nejpopulárnější díly, ale WWII z roku 2017 se hráčům docela líbilo. S propadem kvality se naopak po odchodů klíčových zaměstnanců potýkal původně kralující tým Infinity Ward.  Tituly Ghosts i Infinite Warfare zůstaly ve stínu Black Ops. Na druhé straně se v posledních měsících hodně mluví o tom, že se do studia vrátila řada lidí, kteří předtím odešli do Respawn Entertainment, a Modern Warfare 4 má být velkým comebackem týmu. Ostatně i článek Kotaku považuje za veřejné tajemství, že letošní Call of Duty bude právě čtvrtý díl Modern Warfare.

Raven se ujal vedení po boku Sledgehammer a jejich počin nás měl vzít do období studené války, pravděpodobně i do Vietnamu.

Call of Duty pro rok 2020 mělo vzniknout za odlišných podmínek. Raven se ujal vedení po boku Sledgehammer a jejich počin nás měl vzít do období studené války, pravděpodobně i do Vietnamu. Namísto toho musí Treyarch v šibeničním termínu přijít už na podzim 2020 s Black Ops 5. Zřejmě i z důvodu, aby se vše vůbec stihlo, budou Treyarchu k ruce studia Raven a Sledgehammer v roli podpůrných týmů. Mají také transformovat práci, kterou už odvedli na vlastním příběhovém singlu, do podoby kampaně pro Black Ops 5, která bude rovněž zasazena do kulis studené války. Dobrá zpráva pro ty, kterým klasický singl v předchozím Black Ops chyběl a také pro ty, kteří si přáli návrat k historickému zasazení původních Black Ops.

Podle Kotaku je pravděpodobné, že půjde o hru určenou pro stávající i nové konzole, protože i uvedení nového Xboxu a PlayStationu na trh se očekává na podzim 2020. Navzdory tomu, že nebudou na tento úkol lidé z Treyarchu sami, někteří zaměstnanci ve studiu z toho prý velkou radost nemají a obávají se nezbytných přesčasů, pokud má nová hra vzniknout za dva roky namísto tří. Jiní jsou ale naopak údajně nadšení touto změnou a tým má prý dobrý plán, jak vše zvládnout.

Pokud jde o důvod dramatického “převratu” v rotaci studií, má jím být rostoucí napětí mezi lidmi ze Sledgehammer Game s Raven Software.

Poslední díl Black Ops se dle informací Kotaku prodával sice dobře, ale nakonec ne tak dobře v dlouhodobém horizontu, jak Activision doufal. Uvnitř firmy se tak prý znovu mluví o nasazení free-to-play modelu. Dočkat by se ho v nějaké podobně mohlo už letošní Call of Duty, ale nic zatím není definitivní a další lidé uvnitř firmy se této myšlence nadále brání.

Pokud jde o důvod dramatického “převratu” v rotaci studií, má jím být rostoucí napětí mezi lidmi ze Sledgehammer Game s Raven Software. Jejich zaměstnanci údajně poslední rok byli při práci na Call of Duty 2020 opakovaně ve sporu. Namísto vlastního projektu tak nyní budou pomáhat Treyarchu. Studio Sledgehammer navíc v únoru opustili zakladatelé firmy Michael Condrey a Glen Schofield, kteří dříve pracovali ve Visceral Games na Dead Space. Ani to určitě projektu nepomohlo. Condrey mezitím založil nové studio pod křídly 2K, kam přetáhl řadu lidí ze Sledgehammer.

Zástupci společnosti Activision odmítli situaci jakkoli komentovat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru