Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge, Dotemu, Želvy Ninja se vrací v nové hře od autorů Streets of Rage 4

Želvy Ninja se vrací v nové hře od autorů Streets of Rage 4

Milovaní želváci se znovu postaví Trhačovi v titulu navazujícím na 30letou klasiku pro NES

Zdroj: Dotemu
10. 3. 2021
Název: Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 16. 6. 2022

Jako blesk z čistého nebe přichází oznámení nové hry ze série Teenage Mutant Ninja Turtles alias Želvy Ninja, která navazuje na klasiku TMNT: Turtles in Time z roku 1991 pro arkádové kabinety a NES. Novinka nese podtitul Shredder’s Revenge, který odkazuje na úhlavního záporáka Trhače a další jeho zvrácený plán, který musí čtveřice zelených bojovníků stůj co stůj překazit. Vzhledem k tomu, že se v rámci této série pohybujeme vždy na vlnách retra, pravděpodobně vás nepřekvapí ani beat ’em up žánr, ani stylizovaná grafika, pod které se podepisují vývojáři a vydvatelé ze společnosti Dotemu, autoři skvěle hodnoceného Streets of Rage 4 z loňského roku.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge míří na PC i konzole, nicméně platformy jsou spolu s datem vydání zatím bez bližších specifikací. Na každý pád se ale můžeme těšit na klasickou z boku viděnou scrollovací beat ’em up záležitost, ve které podle aktuálního popisu na Steamu navštívíme všechny oblíbené lokace a postavíme se známým nepřátelům. „Shredder’s Revenge nabízí převratnou hratelnost ukotvenou v nestárnoucích mechanismech,“ říkají vývojáři ze studia Tribut Games a naznačují, že se budeme pohybovat v lokacích od Manhattanu a Coney Islandu, až po vrcholky budov či temné kanály. Co se týče nepřátel, těšit se můžeme nejen na příslušníky klanu Foot, ale také na Rocksteadyho s Bebopem a samozřejmě Trhače s Krangem. Vše by mělo být přímo inspirované seriálem z konce osmdesátých let, což se vedle postav týká i vozidel, zbraní, předmětů a pochopitelně i pozadí jednotlivých scén.

Samozřejmostí je až čtyřčlenná kooperace na jedné obrazovce, podtrhující připravené schopnosti jednotlivých želváků, což má podle autorů ještě podnítit retro nádech celého zpracování.

Ať už ale stanete proti jakémukoliv nepříteli, nejdůležitější roli sehrají samozřejmě samotné Želvy Ninja, z nichž si logicky můžete vybrat podle svého stylu. Leo, Raph, Don a Mikey mají unikátní schopnosti, svůj osobitý naturel a řečí videoher také přístupná odlišná komba, které bude žádoucí metat proti všemu, co se na vás zepředu, či zezadu vrhne. Samozřejmostí pak je až čtyřčlenná kooperace na jedné obrazovce, podtrhující připravené schopnosti jednotlivých želváků, což má podle autorů ještě podnítit retro nádech celého zpracování. Tomu má odpovídat i zdánlivě jednoduchá zápletka, kdy zmiňovaný Bebop s Rocksteadym napadnou studio Kanálu 6 a unesou z něj super drsná zařízení na podporu Trhačova zvráceného plánu. Jen tohle pak bude stačit k divoké jízdě celým městem a – doufejme – hodinám kvalitní zábavy.

Nad rámec traileru jsou k dispozici také první obrázky a možnost přidat si hru na Steamu do seznamu přání, datum vydání zatím vývojáři neurčili, slibují však vypustit hru již brzy. Sluší se rovněž dodat, že dosud poslední hra s želvími hrdiny vyšla před dlouhými pěti lety – jednalo se o Mutants in Manhattan od vývojářů z PlatinumGames – která si však příliš kladné hodnocení neodnesla. Uvidíme tedy, jestli sázka na jistotu v podobě beat ’em up žánru poslouží lépe nežli 3rd person hack and slash a držíme želvám palce!

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru