Zelda prodala za 1,5 měsíce skoro 19 milionů kopií

Zelda prodala za 1,5 měsíce skoro 19 milionů kopií

Switch už má na kontě bezmála 130 milionů prodaných konzolí. Výš je jen Nintendo DS a PS2

Zdroj: Polygon
3. 8. 2023

Finanční výsledky Nintenda za uplynulé čtvrtletí odhalily už tradičně některá zajímavá čísla a prodeje. Titul The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom vyšel 12. května a jen do 30. června se prodalo 18,5 milionu kopií (via VGC). Díky tomu Nintendo zaznamenalo rekordní prodeje first party her od uvedení Switche na trh a také nejvyšší čtvrtletní příjmy. Za poslední tři měsíce poslala firma do obchodů skoro 4 miliony konzolích Switch, přičemž 86 procent z nich tvořil OLED model včetně speciální edice Zeldy, a celkem má už toto hybridní zařízení na kontě bezmála 130 milionů prodaných kusů. To z něj činí třetí nejprodávanější herní systém všech dob. Výš už najdeme jen handheld Nintendo DS se 154 miliony kusů a konzoli PlayStation 2 s víc než 155 miliony prodaných zařízení.

Úspěch The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom není nijak překvapivý. Nintendo se hned po vydání pochlubilo, že jen za první tři dny prodalo 10 milionů kopií očekávané exkluzivity. To z ní učinili nejrychleji prodávaný díl v celé sérii a nejrychleji prodávanou hru od Nintenda v historii v Evropě a Severní Americe.

Žebříčku absolutně nejprodávanějších her pro Switch dál vládne Mario Kart 8 Deluxe s víc než 55 miliony kopií.

Velmi dobře se ale už tradičně vedlo také starším first party hrám. Žebříčku absolutně nejprodávanějších her pro Switch dál vládne Mario Kart 8 Deluxe s víc než 55 miliony kopií. Jen za poslední kvartál se prodalo 1,67 milionu nových kopií. Na druhém místě je Animal Crossing: New Horizons, třetí Super Smash Bros. Ultimate, čtvrtá Legend of Zelda: Breath of the Wild a na pátém místě pak najdeme Super Mario Odyssey.

Nintendo říká, že prodeje nové Zeldy primárně táhli fanoušci a tradiční hráči, ale v dalších týdnech se k nim přidávali stále častěji také nováčci, kteří dříve žádný díl nehráli. Nintendo odhaduje, že prodá dohromady 15 milionů konzolí do konce aktuálního finančního roku, který končí 31. března 2024. Prodeje postupně dál zpomalují a toto by byl další meziroční pokles. Nicméně nejde o žádné překvapení, zcela zjevně se totiž schyluje k oznámení nové konzole.

Velmi dobře si vedl také animák Super Mario Bros. ve filmu. Vidělo ho přes 168 milionů diváků a jde o nejúspěšnější film podle hry a druhý nejvýdělečnější animovaný snímek vůbec. Právě úspěch filmu měl nakopnout prodeje i dalších starších titulů s Mariem a jeho kamarády včetně Mario Kart.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru