Zelda a Mario budou podporovat nový VR headset

Zelda a Mario budou podporovat nový VR headset

Poslední Linkovo dobrodružství bude celé ve VR. Odyssey se rozroste o speciální mise

5. 4. 2019

Společnost Nintendo oznámila, že hry Super Mario Odyssey a The Legend of Zelda: Breath of the Wild se dočkají podpory pro Labo VR. Bezplatný update pro Maria umožní vyzkoušet nějaký blíže nespecifikovaný bonus, v němž se ale zjevně znovu vrátíme do už dříve navštívených lokací jako Seaside nebo Luncheon Kingdoms v trojici nových mini misích. Zdá se, že hru budeme ovládat a sledovat z podobné perspektivy jako tituly Moss nebo Astro Bot Rescue Mission, což bude zajímavé už proto, že konkrétně Astro Bot pro PS4 se hravostí Maria hodně inspiroval. Uvidíme, zda bude kamera dynamická a pohyblivá, anebo ukotvená na fixní body.

Naproti tomu hit The Legend of Zelda: Breath of the Wild se bude moci pochlubit plnou podporou pro Labo VR. Bezplatný update umožní pokračovat v rozehraném dobrodružství v nové perspektivě a kdykoli ji samozřejmě zase v průběhu hry opustit a vrátit se ke klasickému zobrazení. Nintendo slibuje, že tak spatříme Linkův svět úplně jinak. VR perspektivu nebudou podporovat jen předrenderované filmečky.

Je nepochybně skvělé, že se dvě z nejpopulárnějších her pro Switch vůbec dočkají zpětně podpory pro nové VR zařízení. A prodeji nového kitu by to mohlo velmi pomoci. O tom, že by virtuální realitu od Nintenda měly podpořit nějaké slavné značky z jejího portfolia, se ostatně v kuloárech mluvilo ještě před oficiálním představením Labo VR.

Velký otazník se ale prozatím vznáší nad technickým zpracováním. Nevíme, jak pohodlné hraní bude s ohledem na skutečnost, že headset je třeba držet u hlavy a nemá mít žádný stojánek ani držák. Jisté není ani to, zda hry neprojdou nějakým grafickým downgradem a jak se Nintendo vypořádá s ohledem na nízké rozlišení a framerate s případnou nevolností, která v důsledku toho obvykle vzniká. Podle prvních ohlasů ale údajně Labo VR působí v praxi lépe, než by člověk jen na základě papírových údajů očekával.

VR kit dorazí na trh už 12. dubna, ale na zmíněné updaty si ještě chvíli počkáte. Update pro Zeldu bude k dispozici 25. dubna a ve stejný den vyjde i aktualizace pro Super Mario Odyssey.

Podobného updatu se v souvislosti s Labem nedočkala nějaká starší hra na Switch poprvé. Závody Mario Kart 8 Deluxe dostaly podporu Vehicle Kitu a umí využívat řídítka ze hry jako volitelnou ovládací periferii. Fanoušci se také shodují, že žhavým kandidátem na další VR update je hra Captain Toad: Treasure Tracker, k níž by se nový způsob zobrazení ideálně hodil.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru