Ze Steamu zmizely desítky laciných titulů

Ze Steamu zmizely desítky laciných titulů

Valve se zbavuje kopií, vykrádaček assetů, odfláknutých her a dalšího harampádí

Zdroj: Explore

Před pár dny se začalo řešit, že se společnost Valve patrně pustila do omezování her využívajících obsahu generovaného umělou inteligencí. Tyto kroky ovšem postihly jen některé tituly a vývojáře, kvůli čemuž nebyl zcela znám postoj a přístup, jakých Valve hodlá v budoucnu využívat, proto muselo dojít k vysvětlování. Předevčírem nicméně proběhla na Steamu čistka, která si tentokrát došlápla na hry, jejichž vývoji nebylo ze strany vývojářů věnováno příliš péče. Řeč je o titulech, které byly spíše splácány dohromady za pomoci assetů nebo bootlegů, tedy využitích volně dostupných či odcizených materiálů, kusu kódů či dalších různých aktiv celkově nebo dokonce vyložených kopií.

Podle momentálního pozorování databáze SteamDB se zákaz dotkl necelé stovky her s pochybnou mírou námahy a snahy k vytvoření napříč různými žánry. Otevřenost Steamu pomohla nespočtu nezávislých vývojářů na platformě vydat svou hru, ale zároveň se i přes různé ochranné mechanismy začaly množit podvodné či jednoduše mizerné hry. Takových na Steamu najdeme mnoho, a proto se dá očekávat, že bude her, jež se dostaly na seznam zapovězených, postupně přibývat. Mnoho z nich upoutá nesouvisejícím obrázkem či názvem, abyste pak dostali nevábně vypadající a mnohdy i nefunkční hříčku, která by neobstála ani na těch nejkratší Game Jamech. Seznam nejnověji odstraněných her v současnosti obsahuje tituly jako Degenerate Souls, Explore the forest Kill!!!, Zombie Defence TD, StickyOrbs, Beat bricks, Beat animals, dvojici her s názvem Fruit nebo další z mnoha kopií Flappy Bird… Nepřipadá vám zvláštní, že spousta těchto podivných titulů v náhledu láká fotkami pohledných dívek, jež samozřejmě s těmito hrami nemají vůbec nic společného?

Ne všechny tituly však musely být nutně odstraněny pro své pochybné kvality, v některých případech se pochybnosti vznáší už nad samotným názvem titulu, jako například u Pacman 3D, který určitě nebude mít oficiální požehnání. Společně se hrami byly každopádně pozastaveny i některé vývojářské účty, ale zatím se jedná jen o velmi malé procento vzhledem k počtu her, jimiž platforma disponuje a nabízí je. Je však možné, že jde pro Valve o první krok či další krok v jakémsi rozsáhlejším úklidu, který může mít souvislost i s již zmíněným obsahem vytvořeným umělou inteligencí. Steam přetéká tituly, a to jak těmi kvalitními, tak bohužel i těmi pochybnými. Zdá se, že Valve začíná pozorněji sledovat, jak se na jeho platformě nakládá s aktivy a snaží se zabránit jejich nelegálnímu šíření. Ale i v tomto případě zatím můžeme spíše jen sledovat, co se bude dál na Steamu dít.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru