PS4 verze cross-gen her od Sony stojí jako na PS5

Důvodem je možnost bezplatně upgradovat PS4 verzi na next-gen pro PlayStation 5

Zdroj: Guerrilla Games/Sony
18. 9. 2020

Update: Je to potvrzené. Pokud si koupíte cross-gen hru od Sony na PS4 (Spider-Man: Miles Morales, Sackboy, Horizon Forbidden West), musíte počítat s cenou jako na PS5. Důvodem je možnost titul bezplatně upgradovat na next-gen. „Uvedené ceny jsou stejné v případě PS4 i PS5 verze hry,“ potvrdil Vortexu marketing manager PlayStationu Petr Škaloud.

„Cena hry mnohdy reflektuje hratelnost na obou platformách (PS4/PS5) a s tím spojené vyšší nároky na její vývoj. PS4 komunita celosvětově čítá přes 110 milionu hráčů. Věříme, že v průběhu času se všicni tito hráči budou chtít přesunout na novou generaci, aby si mohli užívat všech nových funkcí, které PS5 nabízí, a které posouvají zážitek z hraní na zcela novou úroveň,“ nastínil dále.

„Někdo zvažuje nákup PS5 v řádu týdnů. Někdo o něm přemýšlí třeba v horizontu několik let. V obou případech si však hráč může užít nejnovější herní tituly na PS4 už nyní a po přechodu na PS5 daný herní titul zdarma upgradovat. Nemusí ho tedy znovu kupovat za plnou nebo jinak sníženou cenu,“ dodal Petr Škaloud.

Původní zpráva: Máme tu takový malý otazník, který se nám vznáší nad cenami cross-gen her pro PS4 a PS5. Ještě před pár dny by nás vůbec nenapadlo něco podobného řešit. Protože jsme jednak nevěděli, že některé PS5 hry od Sony vyjdou i na PS4, a také jsme netušili, že se zvedne jejich cena. Když se po středeční akci referovalo o tom, že cena her vzroste, neustále se v této souvislosti logicky zmiňovaly verze pro PS5. Protože už několik měsíců hráči i herní firmy řeší, zda v souvislosti s nástupem next-genu opustit letitý šedesátidolarový standard.

Většina hráčů logicky spojovala vyšší cenovku s novou konzolí. Je ale docela dobře možné, že tyto tituly zdraží obecně, tedy i na PS4.

Jenže pak se stalo něco mimořádně zajímavého. Prezident Sony Interactive Entertainment Jim Ryan v rozhovoru pro list The Washington Post prohlásil, že hráči, kteří si koupí cross-gen tituly od Sony pro PS4, mají nárok na upgrade na PS5 verzi zdarma. Stejná informace se objevila i na PlayStation Blogu. Tady Sony uvedla, že digitální PS4 verze her Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Sackboy A Big Adventure a Horizon Forbidden West dostanou bezplatný upgrade pro obě konzole PS5. Diskovou verzi zmíněných her pro PS4 pak půjde zdarma upgradovat na PS5, která je vybavená mechanikou.

A tím se dostává k oné zajímavé otázce z úvodu. Budou hry jako Sackboy a Spider-Man: Miles Morales dražší na PS5, anebo budou dražší i na PS4? Většina hráčů logicky spojovala vyšší cenovku s novou konzolí. Je ale docela dobře možné, že tyto tituly zdraží obecně, tedy i na PS4. K této domněnce mě vede právě bezplatný upgrade. Zdá se mi totiž nepravděpodobné, že by cena na PS4 zůstala stejná a jejím prostřednictvím bychom se levněji mohli dostat i k PS5 verzi.

O vyjádření jsme požádali české zastoupení společnosti Sony a čekáme na odpověď. 

České ceny PS5 her

Spider-Man: Miles Morales bude v základní edici stát 1599 korun a v ultimátní s vylepšeným předchozím dílem 1999 korun. Remake Demon’s Soul přijde na 1999 korun, Sackboy A Big Adventure! má stát 1799 korun a Destruction AllStars má cenovku 1999 korun. “Komunikované ceny jsou doporučené maloobchodní ceny. Týkají se fyzických disků. Ceny digitálních kopií her v rámci PS Store budou oznámeny v nadcházejících dnech,” uvedl pro Vortex PR zástupce Jan Pácl.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru