This Land Is My Land, Zažijte dobývání divokého západu z odvrácené strany

Zažijte dobývání divokého západu z odvrácené strany

Indiánský western This Land Is My Land dorazí brzy na Steam. Hrát ho ale můžete už teď

22. 7. 2019
Název: This Land Is My Land Vývojář: Platformy:

Netradiční western This Land Is My Land, v němž se coby indiánský náčelník postavíte rozpínavým osadníkům, dorazí na podzim do programu předběžného přístupu na Steamu. Hru jsme si už před časem důkladně představovali, a proto se budeme tentokrát věnovat jen tomu nejdůležitějšímu. Autoři slibují obrovský proměnlivý svět plný lidí i zvířat, jehož osud bude závislý na rozhodnutích, která učiníme. Navíc se při každém restartu hry drobně promění. Musíme ubránit zemi svých předků před agresivními vetřelci, kteří nemilosrdně rozdrtí jakékoli známky odporu a vytlačují indiány do izolovaných rezervací. Naším úkolem bude sjednotit roztříštěné kmeny a vzít si zpět to, co nám po právu patří.

Coby válečník máme k ruce pochopitelně další počítačem řízené spolubojovníky, kteří nám budou v našem snažení pomáhat a my je můžeme úkolovat. Autoři slibují, že si budeme moci zvolit způsob, jakým budeme útočit na nepřátele, ale v základu se jedná o stealth hru, která upřednostňuje lest a plížení před otevřenou akcí. Kromě tradičních indiánských zbraní, jako jsou nože a luky, ale budeme mít samozřejmě k dispozici i moderní pistole a pušky. Hlavní hrdina dokáže rovněž klást nebezpečné pasti. V závislosti na zvolené strategii, stylu hry, ale především akcích a volbách se bude formovat i pověst protagonisty. Pracovat budeme ale rovněž na jeho schopnostech, které bude možné, ba dokonce potřebné v průběhu hry vylepšovat.

Nedílnou součástí This Land Is My Land má být také crafting. A nepůjde jen o výrobu drobných předmětů běžné spotřeby či zbraní. Bude třeba současně nashromáždit a patřičně využít i mnohem větší zdroje ve snaze zakládat a rozšiřovat tábory, které vám umožní zvětšovat řady vašich válečníků. Podobně jako v jiných westernech ani tady nebude chybět kůň coby ušlechtilý dopravní prostředek. Pokud ale na nějakého pomýšlíte, musíte jej nejprve zkrotit. Posléze vám bude neocenitelným společníkem na cestách, výpravách do boje i během lovu.

Vývojáři věří, že early access verze This Land Is My Land přinese jim samotným i hráčům všechny obvyklé benefity a díky zpětné vazbě bude finální produkt mnohem kvalitnější. Hra by měla strávit v programu předběžného přístupu 6 až 12 měsíců a během této doby by do ní měly přibýt všechny plánované funkce. V plné verzi mají být ve hře k dispozici třeba i vlaky, další osady nebo nové mise. Autoři však plánují rozšiřovat obsah hry dál po jejím vydání.

Stydět se prý za svou nabídku ale nemusí ani early access verze. Zabaví prý na více než 100 hodin a nabídne všechny základní popsané vlastnosti. Změnit se po vydání může tradičně cena hry. K dispozici už je slušné množství screenshotů a po dubnovém traileru, který ještě sliboval vydání na jaro, vydali před časem autoři další upoutávku, jež se konečně zaměřuje také na akci.

Titul je možné si už v tuto chvíli předobjednat. Ale ne na Steamu, nýbrž prostřednictvím oficiálního webu. Standardní digitální edice se prodává za 35 dolarů a garantuje přístup do představené early access verze. Když si ale připlatíte a vyberete si prémiovou edici za 50 dolarů, můžete začít hrát dokonce hned rozpracovanou verzi. Nejluxusnější edice se pak prodává za 80 dolarů a navíc obsahuje unikátní luk, přístup na soukromý Discord autorů a umožní vám pojmenovat jednu z postav ve hře. K dispozici už jsou i předpokládané hardwarové nároky. Zatím titul míří jen na PC, ale konzolová verze není vyloučena.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru