GRID, Codemasters, Závody GRID od Codemasters se vrací

Závody GRID od Codemasters se vrací

Nový díl vyjde už v září a objeví se v něm dvojnásobný mistr světa F1 Fernando Alonso

21. 5. 2019
Název: GRID Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 11. 10. 2019

Závodní specialisté z britské stáje Codemasters nechystají na trh “jen” nový ročník formulí. Vedle titulu F1 2019 pracují také na hře GRID, která dorazí do obchodů ještě letos v září. Úspěšná série se tak konečně rozroste o vytoužený další díl. Dnes oznámená novinka míří na PC, PS4 i Xbox One a prodávat se začne 13. září.

Čtvrtá hra v sérii slibuje závody na čtyřech kontinentech, přičemž se podíváme na klasické okruhy i do některých světových metropolí. Můžeme se koneckonců těšit raké na pouliční závody nebo jízdu z bodu A do bodu B, nejen tradiční ovály. Samozřejmostí jsou vozy všemožných tříd a kategorií, z nichž ty první už můžeme obdivovat přímo v akci.

Autoři lákají na vyladěné ovládání a obtížnost, která uspokojí sváteční arkádové jezdce i příznivce simulací. Samozřejmostí už dnes je propracovaný režim kariéry, respektive šampionát. Dobře zní i avizované realistické poškození, které bude ovlivňovat vzhled, výkon i ovládání vozu. Pokud navíc budete s nějakým soupeřem přicházet až příliš často do kontaktu, může se stát vaší nemesis, která bude usilovat o odplatu.

Konzultantem hry se stal bývalý pilot F1 Fernando Alonso a objeví se rovněž přímo ve hře. Hráči se s ním utkají a usedne dokonce do svého monopostu Renault R26. Samotný Alonso dodává, že jeho kariéra je stejně pestrá jako hra samotná, díky čemuž tvoří ideální pár. Je potěšený, že se v titulu objeví on i jeho závodní tým.

Chris Smith, který vede vývoj nové hry přímo v Codemasters, poznamenal, že GRID je váženou sérií, kterou mají fanoušci rádi. Tým je proto nadšený, že ji konečně může přivést na současnou generaci konzolí. Hra podle něj nabídne velkou rozmanitost i hloubku – auty počínaje a závodními lokacemi konče. Můžeme se těšit na klasiky i moderní vozy. Pochvaluje si rovněž spolupráci s Alonsem, jedním z nejlepších závodníků vůbec. Jeho zkušenosti a znalosti mají týmu pomoci zásadně hru vylepšit.

Závody F1 2019 lákají i na klasické monoposty

Včera jsme se shodou okolností dočkali rovněž nového traileru na hru F1 2019. Ve videu se přitom vedle aktuálních monopostů mihnou i ty klasické. A že jich bude skutečně požehnaně, to nám dělá velkou radost. Kompletní jejich seznam můžete prozkoumat na blogu Codemasters. Mezi ty nejstarší formule patří modely z let 1972, 1976 a 1978. Najdete tu vozy Lotus, McLaren i Ferrari, ale také pozdější legendy jako Williams nebo Renault. Vůbec poprvé se v sérii objeví i šampionát F2.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru