Závodní hra GRID Legends vyjde už v únoru

Titul nabídne cross-platform multiplayer, starší oblíbené režimy i příběh s živými herci

Zdroj: EA
3. 12. 2021
Název hry: GRID Legends Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 2. 2022 Platformy: , , , , Žánr: ,

Dnes v 17 hodin našeho času měli společně s čerstvým videem prozradit vývojáři z Codemasters novinky o závodní hře GRID Legends. Jak už to ale tak bývá, nakonec k nám informace od EA dorazily v předstihu. Pokračování populární závodní série vyjde 25. února na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Zajímavé je, že si EA vybrali právě datum 25. února, na kdy připadá vydání Elden Ringu. Ne že by si nutně obě hry přímo konkurovaly, ale Sifu nebo Saints Row tento termín třeba opustily.

Kariéra nabídne přes 250 závodů a vrátí se režimy Drift i Elimination.

Jak už bylo řečeno dřív, autoři slibují větší důraz na kariéru, vyprávění a příběhový režim, který vznikl s pomocí skutečných herců a virtuálního pozadí. Stejnou technologii rozšířené reality využíval Mandalorian. Tady má najít poprvé uplatnění v AAA hře. Tento mód inspirovaný dokumentární sérií Formula 1: Drive to Survive od Netflixu se jmenuje Driven to Glory a jeho hlavní hvězdou bude herec Ncuti Gatwa známý ze seriálu Sexuální výchova. Codemasters tu samozřejmě budou stavět na zkušenostech z příběhu ve hře F1. Půjde o příběh několika týmů, které soutěží v Grid World Series.

Kariéra nabídne přes 250 závodů a vrátí se režimy Drift i Elimination. Novinkou je mód Electric Boost nebo možnost upravit a nastavit si vlastní závod podle svého. Velký důraz mají ale vývojáři klást také na multiplayer. Slibují podporu cross-genu i plný cross-platform multiplayer. Jakmile se prý kamarád připojí, půjde se k němu přidat na pár kliknutí. Závod má podle autorů začít téměř okamžitě bez čekání v lobby, vybírání věcí a tak podobně.

Kdo si hru předobjedná, může se těšit na Seneca & Ravenwest Double Pack. Toto DLC garantuje přístup k vozům Aston Martin Vantage GT4, Porsche 962C, Ginetta G55 GT4, Koenigsegg Jesko, ale také několika eventům, ikonkám a potiskům.

Zdroj: EA

Už dříve jsme psali, že titul byl oznámen letos v červenci na akci EA Play Live 2021. Autoři nás lákají na víc než 130 tratí od reálných závodních okruhů jako Brands Hatch nebo Indianapolis Motor Speedway až po ulice San Francisca, Paříže, Londýna či Moskvy. Vrátí se i některé lokace ze starších her. Ve virtuální garáži najdeme přes stovku aut z různých kategorií a kromě oválů a pouličních závodů se máme těšit také na off-road.

Co se objevilo ve videu

V novém videu jsme se pochopitelně dočkali spousty gameplay záběrů. Podívali jsme se do Alp nebo do Londýna v rámci závodů elektrických aut. Autoři v něm prozradili, že každý závodník se má chovat trochu jinak a mít vlastní strategii. Zavítali jsme se také v režimu Elimination do Moskvy, která má představovat velkou výzvu s ohledem na profil tratě a počasí.

Race Creator není editor tratí v pravém slova smyslu, ale spíš editor eventů, kde máte možnost nastavit si všechny podmínky, auta a vytvářet vlastní kombinace. Takhle můžete vytvořit třeba divoký noční závod s truckem a dalšími auty v ulicích Londýna, ukázali Codemasters. Díky tomu si každý může nastavit takový druh závodu, který je pro něj zajímavý.

Hra bude k dispozici na Steamu i Originu. Autoři slibují brzy ukázat další videa.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím