Zapomenutý Stuntfest od autorů FlatOutu se vrací

Nové informace přináší polský magazín. O bláznivé hře se oficiálně mluvilo už v roce 2016

Zdroj: Empire Interactive
20. 5. 2022
Název: Stuntfest Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Pokud vám chybí produkce finského studia Bugbear, autorů FlatOutu či dosud jejich poslední hry Wreckfest z roku 2018, máme pro vás dobré zprávy. Zdá se totiž, že již před šesti lety oznámený titul Stuntfest, po kterém se však na dlouhou dobu kompletně slehla zem, již brzy oslaví svůj návrat. O hře totiž bez předchozího upozornění od vývojářů píše polský magazín Zdobywcy Gier, jehož redaktoři údajně viděli hru v akci, mohli si prohlédnout první screenshoty a dozvědět se první detaily o hře, která má zkombinovat bláznivý koncept destrukčních závodů a na fyzice postavených miniher a nejrůznějších kejklí jednotlivých řidičů.

„Stuntfest se inspiruje svými předchůdci, konkrétně Wreckfestem a hrami FlatOut a FlatOut 2,“ uvádí článek polského magazínu s odvoláním na dva nejzářivější klenoty, které má finské studio ve svém portfoliu. „Všechny screenshoty, které jsme měli možnost vidět, odkazují na prostředí připomínající „Grand Canyon v Coloradu“ (ve skutečnosti v Arizoně, kaňonem pouze protéká řeka Colorado, pozn. red.) a arizonskou poušť,“ říká magazín. V prostředí s nejrůznějšími přírodními úkazy má být nicméně vyplněno barevnými dekoracemi, překážkami, balónky a podobnými věcmi, které mají sloužit ke kaskadérským hrátkám, vycházejících z miniher právě ve FlatOutu. Podle dalšího popisu polského magazínu se ale zdá, že i Stuntfest bude kombinovat několik disciplín, mezi kterými budou i klasičtěji pojaté závody, v nichž bude ovšem hrát velkou roli destrukce a model poškození.

„Ve Stuntfestu budeme mít kromě řízení auta možnost pohybovat se s řidičem, a to v podobném duchu jako ve hře Destruction AllStars,“ uvádí preview a odkazuje zřejmě na nutnost rychle najít nové auto poté, kdy je to původní zničeno. Zároveň by měl mít každý řidič možnost využívat i některé vlastní schopnosti či předměty, čímž by mohl v závodech či arénách škodit ostatním. Co se týče jízdního modelu, Zdobywcy Gier tvrdí, že je vše o trochu svižnější a dynamičtější nežli v případě Wreckfestu. Auta by měla mít nitro a také vlastní ultimátní schopnost, jako je například kluzák pro překonání větší vzdálenosti po skoku. Hráči by si měli rovněž přijít na pěknou řádku vozidel, od pickupů, přes buginy či sportovní vozy, až po běžné sedany. Všechna pak mají mít ukazatel poškození a podléhat reálnému ničení jednotlivých částí.

Hra by měla být oficiálně oznámena v průběhu letošního roku s tím, že za jejím vydáním stojí společnost THQ Nordic, pod kterou Bugbear Entertainment od roku 2018 v rámci struktury Embraceru spadá. Ještě než ale zprávu ukončíme, pojďme se na skok vrátit do minulosti a k tomu, co jsme zmiňovali v úvodu. Ačkoliv se může zdát, že došlo na překvapivé oznámení dlouho utajované novinky, vývojáři se ve skutečnosti se Stuntfestem vůbec netajili. Už v roce 2016 hru zmínili současně s oznámením konzolových dílů Wreckfestu, kterému v té době zbývaly necelé dva roky do vydání PC verze. Když vývojáři hru popisovali, mluvili o rag-doll minihrách v duchu FlatOutu a závodech, s nimiž měl přijít Wreckfest. Vše tedy zapadá do informací polského magazínu a zdá se, že základní koncept zůstal nezměněn. Zmíněn byl také editor, prostřednictvím kterého má mít každý hráč možnost vytvářet si vlastní závody i minihry a jediným omezujícím faktorem je prý hráčova představivost. Příslušný článek však ze stránek Wreckfestu v průběhu let zmizel a i když se na YouTube dokonce objevily záběry z velmi rané verze hry, nikdo se k ní dlouhých šest let nehlásil. Uvidíme tedy, kdy se THQ Nordic odhodlá Stuntfest představit, pravděpodobně by se tak ale mohlo stát už v srpnu na akci, kdy má společnost pořádat vlastní showcase.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru