EVE Online, Zapojte se do největší bitvy v historii videoher

Zapojte se do největší bitvy v historii videoher

Jediného vesmírného střetu se má zúčastnit 10 tisíc hráčů. Minulý pokus přilákal 3800 pilotů

18. 7. 2019
Název: EVE Online Vývojář: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 5. 2003

Zatoužili jste někdy zapsat se do historie, být u toho, když se píší dějiny? Teď máte příležitost. V EVE Online, respektive unikátním technologickém demu postaveném na bázi hry se mají utkat tisíce hráčů v rámci jediné gigantické bitvy. A přihlásit se do ní můžete i vy. Autoři hry ze studia CCP Games chtějí ve spolupráci se společností Hadean posunout hranice cloudového enginu Aether a nahlédnout do budoucnosti EVE i on-line hraní obecně. Příští test v rámci série experimentů nazvané Aether Wars se uskuteční v neděli 18. srpna. Do toho prvního se v březnu během GDC 2019 zapojilo 3852 pilotů, což je samo o sobě obdivuhodné číslo, a během následného klání bylo zničeno 88 988 lodí.

Tentokrát ale chtějí autoři zajít ještě dál. Rádi by, aby se jediného střetu zúčastnilo 10 tisíc hráčů a výsledkem by měl být světový rekord v masové multiplayerové simulaci. Vývojáři přitom současně lákají na bohatší a zajímavější hratelnost ve srovnání s prvním pokusem. Vedle tohoto nesmírného (vesmírného?) rozsahu vypadají i ty největší potyčky z konkurenčních her jako lokální šarvátky.

EVE Aether Wars: Phase Two má představovat ojedinělý okamžik, v němž se střetnou tisíce hráčů a vy můžete být jedním z nich. Pomůžete přitom současně výzkumným a vývojovým aktivitám CCP Games a londýnského technologického start-upu Hadean. Do testu se přirozeně můžete zapojit zdarma a uskuteční se na PC. Není bohužel k dispozici na Macu ani dalších platformách. Aether Engine je ušitý na míru persistentním MMO, Hadean má proto na starost technologické řešení, zatímco CCP se přirozeně starají o hru samotnou. Může se tak jednat o předzvěst toho, co bude jednou možné dosáhnout v normální hře.

Aether Engine údajně dokáže obhospodařit téměř 15 tisíc současně připojených hráčů, aniž by zkolabovaly servery. První test prokázal, že technologie funguje, druhý má demonstrovat, jak vzrušující takový souboj tisíců lidí najednou může být. “Je to začátek něčeho výjimečného,” uvedl šéf Hadean Craig Beddis s tím, že chtěli ukázat světu, čeho je jejich řešení schopné. To se jim podle něj povedlo, a proto se teď chtějí zaměřit na předvedení unikátní hratelnosti. 

Spolupráci s Hadean si pochvalují i vývojáři z CCP. Šéf studia Hilmar V. Pétursson prohlásil, že chtějí svůj prototyp posunout ještě dál. “Použitím této technologie k prověření hranic virtuálních světů, které můžeme postavit, doufáme, že otevřeme nové možnosti pro vývojáře, celé odvětví, ale nakonec i samotné hráč,” uvedl. Autoři hry se prý nemohou dočkat, až zjistí, čeho je možné dosáhnout na poli multiplayeru takových rozsáhlých rozměrů. Může to podle Péturssona vést až ke vzniku úžasných nových žánrů.

Pokud se zapojíte, budete jedním z těch, o nichž ostatní budou psát a další hráči číst.

O EVE Online se občas trochu jízlivě říká, že je zajímavější o něm číst, než titul skutečně hrát. Tohle by ale rozhodně neměl být ten případ. Naopak. Pokud se zapojíte, budete jedním z těch, o nichž ostatní budou psát a další hráči číst.

EVE Online, Zapojte se do největší bitvy v historii videoher

EVE: Aether Wars v kostce

Jedná se o technologické demo na bázi EVE Online navržené pro deathmatch 10 tisíc hráčů. Zapojíte se do bitvy a vaším úkolem je zabít v časovém limitu co možná nejvíc soupeřů. Pokud zemřete, znovu se oživíte a pustíte se opět do souboje. EVE: Aether Wars si stáhnete i zahrajete zdarma a neobsahuje žádné mikrotransakce. Nejedná se o plnohodnotnou hru ani náhradu EVE Online, ale zkušební verzi, která využívá assety EVE Online a EVE: Valkyrie. Není proto možné využít ani lodě ze základní hry. Všem pilotům budou plavidla přidělena. Tech demo bude k dispozici jen na PC, nedostane se na Mac, Linux ani konzole.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru