Zaměstnanec hotelu našel v pokoji VR headset Quest Pro

Zařízení má ale být představeno až za měsíc. Na místě ho zřejmě nechal někdo z Mety

Zdroj: Ramiro Cardenas, Facebook
12. 9. 2022

Klíčenka vyzrazující Assassin’s Creed Odyssey. Prototyp iPhonu 4 zanechaný v baru. Další Assassin vyzrazený z displeje laptopu na palubě letadla. A nově VR headset Meta Quest Pro, který někdo prostě nechal na hotelovém pokoji. Právě poslední příběh teď rezonuje mezi příznivci virtuální reality, kteří se těší na novou generaci velmi populárního Questu – samostatného headsetu, který v první iteraci ohromil výkonem i kvalitou obrazu, ve druhé překvapil nízkou cenou a v té třetí má přinést revoluční design a další vylepšení stávajících funkcí. Alespoň tak o zařízení mluvil Mark Zuckerberg a další zaměstnanci společnosti Meta před tím, než bude zařízení 11. října oficiálně odhaleno. Lidé zajímající se o virtuální realitu už ale budou mít dopředu poměrně jasný obrázek i proto, že se na hotelovém pokoji nenacházel jeden, ale hned několik headsetů.

Zdroj: Ramiro Cardenas, Facebook

O svůj překvapivý nález se s internetem podělil Ramiro Cardenas ve skupině věnované headsetu Oculus Quest 2. Pod příspěvek, ve kterém se jeden z uživatelů pozastavil nad rychlostí technologického vývoje a jako ilustraci použil fotografii headsetu Quest 2 a Nintenda Game & Watch z 80. let pro porovnání, začali diskutující posílat podobné fotky. Právě na tomto místě pak Cardenas sdílel první snímek Questu Pro, čemuž nejdříve diskutující nechtěli uvěřit. Objevila se proto druhá fotka, nyní s bližším pohledem na samolepku, která hlásí – Není určeno k prodeji – což většině stačilo k tomu, aby tomuhle pozoruhodnému úniku uvěřili. „Je to zvláštní situace. Pracuji v hotelu a nějaký chlápek je tady nechal. Dosud se o ně nepřihlásil, takže pokud se tak nestane do týdne, jsou moje,“ napsal pak Cardenas na vysvětlenou a zaujal znovu náznakem, že headsetů je víc. A skutečně, na pokoji se mělo nacházet hned několik krabic, které patrně sloužily pro nějakou soukromou prezentaci, které v hotelích občas probíhají.

Fotografie ale nakonec šťastný nálezce doplnil i poměrně výmluvným videem, po kterém už není pochyb, že headset se třemi kamerami někdo skutečně na pokoji zapomněl a jedná se o skutečný prototyp. Kromě několikrát zmíněného názvu tak můžeme poměrně bezpečně mluvit o tom, že Meta – resp. její VR větev – opustila design ovladačů spoléhající na kruhovou část pro snímání pohybu a přináší umírněnější verzi. Mnohem zajímavější je ale design samotné náhlavní soupravy, který se přeci jen začíná pozvolna podobat vědeckofantastickým vizím. Pryč je velký blok s displejem, který si obvykle nasazujeme na hlavu – Quest Pro už skutečně připomíná brýle, díky viditelnému vykrojení pro nos i svými rozměry. Headset je v přední části nesrovnatelně útlejší nežli předchozí iterace, ale také než většina dalších VR headsetů, což je nesporně dobrý krok kupředu a náznak budoucího vývoje.

O technických specifikacích a dalších vylepšení softwaru jsme se už ale nedozvěděli nic, takže přeci jen některá tajemství zůstávají skryta do 11. října. Na konci se pak sluší také doplnit, že podle vyjádření Cardenase pro magazín The Verge se už o headset majitel přihlásil, takže putuje zpět do Mety a doufejme pod zámek.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru