Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Zaklínač 3 vyjde s vylepšeními na next-gen konzolích i PC

Zaklínač 3 vyjde s vylepšeními na next-gen konzolích i PC

Vývojáři slibují rychlejší načítání a ray tracing. Pro stávající majitele bude upgrade zdarma

Zdroj: CD Projekt RED
4. 9. 2020
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 5. 2015 Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Vývojáři ze studia CD Projekt RED před krátkou chvílí oznámili, že vedle Cyberpunku 2077 vydají na nových konzolích také třetí díl RPG ságy Zaklínač. Hra dorazí v dosud neupřesněném termínu s řadou vizuálních i technických vylepšení a bude po obsahové stránce zahrnovat základní hru a všechna vydaná DLC. Odtud přichází podtitul – kompletní edice – a zajímavostí je rovněž vydání vylepšené verze pro PC.

Zdroj: CD Projekt RED

„Pracujeme na next-gen edici hry Zaklínač 3: Divoký hon. Vyvíjíme ji tak, aby využila všech výhod nejvýkonnějšího herního hardwaru,“ říkají vývojáři v krátkém vzkazu na oficiálních stránkách. Co se vylepšení týče, zmiňují podporu technologie ray tracing a rychlejší načítání, které by se mělo projevit napříč veškerým obsahem, který hra v minulosti nabídla. „Next-gen edice bude k dispozici jako samostatná hra pro PC, Xbox Series X, nebo PlayStation 5, stejně jako bezplatná aktualizace pro stávající majitele hry na PC a současných konzolích,“ dodávají zástupci studia. Vyznění zprávy je nesmírně pozitivní nejen z toho důvodu, že update hry, kterou bylo možné díky mnoha proběhnuvším akcím získat velmi výhodně, bude dostupný hráčům bezplatně, ale také z důvodu zmínky PC verze.

Nebývá příliš obvyklé, aby se vývojáři snažili s příchodem nové generace konzolí vylepšit i zážitek na PC, který generacím hardwaru nepodléhá tak úzce a zpravidla i díky modifikacím zůstává poplatný dostupným technologiím. V tomto případě se ale můžeme těšit alespoň na zmiňovaný ray tracing, který by mohl s ohledem na zpracování herního světa působit velmi dobře. Nechceme však zabíhat ke spekulacím, vzhledem ke strohému oznámení a příslibu podrobnějších informací až v budoucnu. Upozorňujeme rovněž na skutečnost, že CD Projekt RED momentálně nevymezil, jakou verzi musí hráči vlastnit, aby mohli provést bezplatný update, nabídka se tak může klidně vztahovat jen na stávající kompletní edici, kterou ne všichni hráči mají.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru