Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Zaklínač 3 poběží v handheld módu na Switchi jen v 540p

Zaklínač 3 poběží v handheld módu na Switchi jen v 540p

V docku nabídne HD rozlišení, úprav se dočká také ovládání a uživatelské rozhraní

19. 6. 2019
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Jedním z očekávaných, leč stále trochu překvapivých oznámení ze speciálního E3 vysílání Nintedo Direct bylo představení Zaklínače 3 pro Nintendo Switch. Oceňované RPG z roku 2015 přijde na hybridní konzoli od Nintenda v kompletní edici ještě letos a verze pro Switch by se mohla stát vstupní branou pro další vlnu hráčů, kteří kvůli nutnosti hrát hru u počítače nebo na televizi dosud nechtěli investovat desítky hodin do zatím posledního Geraltova příběhu. Vzhledem k rozsáhlosti hry a úrovni technického zpracování se ale logicky začaly téměř okamžitě objevovat otázky, jak si se hrou poradí samotná konzole a nutno přiznat, že vývojáři z CD Projektu RED museli přistoupit k některým kompromisům.

Tím prvním, co padlo za oběť nižšímu hardwarovému výkonu Nintenda Switch, je pochopitelně rozlišení – v případě handheldového módu klesne až na úroveň 540p, tedy 960 × 540 bodů, resp. na čtvrtinu Full HD rozlišení. Pokud konzoli umístíte do docku a přepnete obraz na televizi, hra poběží v rozlišení až 720p, jak se ale uvádí na oficiální twitterové stránce hry, jde o rozlišení dynamické a v HD tak zůstane Zaklínač 3 jen v pomalejších a na detaily méně bohatých scénách. Souvisí s tím také vyjádření designéra uživatelského rozhraní Alivina Liu, který redaktorům magazínu VGC potvrdil sníženou míru dohledu a menší hustotu rostlin, i nadále ale tvrdí, že hra vypadá perfektně a nebýt přímého porovnávání s ostatními verzemi, tolik rozdílů by pocitově nevnímal. „Jsme spokojení s tím, jak se Zaklínač 3 na Switchi hraje, ze hry jsme nic nevyškrtli. Největší změny, které jsme provedly, se týkají uživatelského rozhraní a způsobů interakce,“ dodává Liu. Bez možnosti si hru vyzkoušet jsme ale dalece od úvah, jestli se do ovládání zapojí také pohybové možnosti Nintenda Switch, nebo zda vývojáři z CDP zůstanou při zemi a do experimentů se pouštět nebudou.

Poslední zpráva je nicméně pozitivní – hra by měla dorazit na 32GB kartě bez nutnosti cokoliv dalšího stahovat, v porovnání s kompletní edicí Zaklínače 3 na ostatních platformách, která zabírala lehce přes 40 GB, však nejde o bůhvíjaké zmenšení a za oběť pravděpodobně jako první padly cizojazyčné dabingy. Na tomto místě nicméně můžeme potvrdit, že vynikající český překlad formou titulků chybět nebude a fyzická edice hry přijde s očekávanými bonusy, stejně jako tomu bylo u ostatních verzí. Konkrétně se můžete těšit na samotnou hru, obě velká rozšíření, 16 menších DLC, tištěného průvodce světem hry, mapu a samolepky; to vše za necelých 1600 Kč.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru