DayZ, Bohemia Interactive, Zákaz DayZ na australském trhu mění hru globálně

Zákaz DayZ na australském trhu mění hru globálně

Vývojáři odstraňují vyobrazení drogy, kterou ani nebylo možné použít

13. 8. 2019
Název: DayZ Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , , Datum vydání: 13. 12. 2018

Sotva před pár dny jsme vás informovali o tom, že český survival DayZ obdržel v australských obchodech červenou z důvodu přítomnosti marihuany. A to i přes to, že hráči nemohou drogu požít. Úřadům zjevně překážela již jen samotná existence této rostliny a rozhodli se o přísnou regulaci. Na to ale studio Bohemia Interactive hbitě odpovídá a hru aktuálně tvůrci upravují tak, aby dokázala ustát i před přísnou australskou ratingovou agenturou.

Šlo přitom jen o důsledek nechtěného šlápnutí do vosího hnízda a o pokus o schválení plánovaného příchodu fyzických kopií na tamní trh. K tomu tým Bohemia Interactive potřeboval souhlas Australian Classification Board, nicméně ten tvůrci neobdrželi a navíc to mělo negativní vliv i na stávající digitální kopie, kterým byl souhlas k vydání odebrán. Kvůli tomu musely být z obchodů staženy. Vývojáři si to ale líbit nenechali a velmi rychle oznámili práce na aktualizaci, která nepohodlný obsah ze hry odstraní. Zajímavé je na tom to, že se vývojáři snaží předejít kontroverzi i kdekoli jinde a z toho důvodu bude DayZ plošně upraveno napříč všemi trhy.

Prioritou je propojení hráčů

Z prohlášení tvůrců vyplývá, že důvodem pro změnu hry ve všech regionech naráz je snaha propojit hráče napříč jednotlivými oblastmi a přinést jim jednotný zážitek. Ve vyjádření pro magazín Kotaku zástupci Bohemia Interactive sdělují následující: “Mnoho lidí hraje napříč regiony, nechceme tedy oddělit australské hráče od zbytku světa.” K tomu nadále tvůrci dodávají ještě to, že jejich základním úkolem je zachování autentičnosti hry v té podobě, na jakou byli hráči dosud zvyklí.

Nejparadoxnější na této situaci tedy i nadále zůstává fakt, že australským úřadům zjevně vadila již jen samotná přítomnost drogy a úředníci opomíjeli nemožnost jejího užití v praxi. Nicméně z toho důvodu alespoň nemusí být hráči v ostatních oblastech světa naštvaní na úřady u protinožců. Jde každopádně o přísné rozhodnutí a jak vyplývá z reakcí hráčů na Redditu, tak nad ním kroutí hlavou dokonce i samotní Australané.

DayZ, Bohemia Interactive, Zákaz DayZ na australském trhu mění hru globálně

Stejný problém, jiná droga

V podobné situaci se v roce 2008 ocitla i Bethesda se svým Fallout 3. Tehdy museli vývojáři ustoupit tlaku rovněž australských úřadů a Pete Hines tehdy musel oznámit odstranění morfia ze hry všech podobách. Úřadům tehdy vadila možnost ve hře drogy volně užívat, což vývojáři uznali a stejně jako v případě DayZ se zavázali hru aktualizovat plošně, to aby údajně nedošlo k nedorozumění a ke zmatkům.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru