Zahrajte si Silent Hill v modu pro Fallout 4

Připomeňte si slavnou hororovou sérii díky nové epizodě. Funguje na PC i na Xboxu

Zdroj: Whispering Hills
10. 8. 2021
Název hry: Fallout 4 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 11. 2015 Platformy: , , Žánr:

Stýská se vám po Silent Hillu od Konami? Pak můžete vyzkoušet modifikaci Whispering Hills pro Fallout 4. Celý svět Falloutu totiž změní ve zvrácenou noční můru. I když se jedná spíš o totální předělávku, protože přichází také s celým vlastním unikátním světem.

V únoru vyšla první epizoda, i když historie modu je mnohem komplikovanější, a před pár dny pak dvojka. Novinka přidává špitál Alchemilla a odemyká další část města. V první epizodě se zase objevila budova základní školy Midwitch. Samozřejmostí jsou autentická monstra ze slavné hororové ságy (ale nejen z ní) a i tady se může už tak děsivá realita proměnit v něco mnohem zlověstnějšího.

Ostatně bez Otherworldu by to ani nebyl ten pravý Silent Hill. I když Whispering Hills se snaží převést do hry opuštěné město Centralia, které se stalo předobrazem pro fiktivní Silent Hill, a to především jeho filmovou verzi. V Otherworld se svět transformuje v náhodných intervalech a monstra jdou v tu chvíli aktivně po krku hráči i dalším postavám.

Taková událost může trvat jen pár minut, ale bude díky vyšší obtížnosti představovat značnou výzvu, tvrdí tým. Stále byste tak měli být ve střehu. Pokud jde o obávané nepřátele, narazíte na klasické sestřičky, králíka Robbieho i Pyramid Heada a mnoho dalších. A všude okolo vás se povaluje znepokojivá mlha. Tady má podle vývojářů dokonce hned 10 různých variant.

Bezplatný projekt si klade za cíl napodobit vzhled i atmosféru originálu. Nabízí ale také vlastní příběh, v němž budete pátrat po ztraceném synu Shaunovi. Nadšenci přitom berou svůj úkol velmi vážně. Zdejší svět třeba vznikl s pomoci laserového skenování skutečného města Centralia. Autoři také v rámci druhé epizody rozšířili soundtrack a opravili řadu chyb.

Whispering Hills můžete stáhnout na Nexus Mods nebo Mod DB. Modifikace je k dispozici vedle tradičního PC také na Xboxu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru