Zahrajte si remake Command & Conquer v enginu SAGE

Tiberian Dawn Redux je totální konverze prvního dílu série pro C&C: Generals – Zero Hour

12. 5. 2022

Série Command & Conquer od Westwoodu navazující na Dunu II se pro mnohé hráče stala v podstatě synonymem pro real-time strategie. První díl vyšel už v roce 1995, ale v posledních letech nemají fanoušci na růžích ustláno. Naposledy jsme se před dvěma lety dočkali Command & Conquer Remastered Collection. Předtím v roce 2018 vyšla free-to-play mobilní strategie Command & Conquer: Rivals a v roce 2012 webová hra Command & Conquer: Tiberium Alliances. To bylo už před 10 lety. Poslední velký nový díl dorazil na trh v roce 2010 v podobě Command & Conquer 4: Tiberian Twilight. Je to vůbec možné?!

Nechybí ani bonusové mise, které původně vznikly pro konzolový port C&C.

Další novinky nikde, a tak jako obvykle přichází ke slovu šikovná komunita. Zatímco EA, Petroglyph Games a Lemon Sky Studios vytvořili remaster první dvou dílů – Command & Conquer (1995) a Red Alert (1996) – fanoušci se pustili do remaku. Command & Conquer: Tiberian Dawn Redux je plnohodnotná nová verze dostupná coby mod pro Command & Conquer: Generals – Zero Hour z roku 2003 na enginu SAGE. Totální konverze je ve vývoji už několik let a nyní je k dispozici nová verze 1.5 obsahující další zajímavé vylepšení.

Update přináší nové funkce jako námořní souboje, vylepšuje hratelnost, grafiku i prostředí a jeho terén. K dispozici jsou mise z kampaní za GDI i Nod. Nechybí ani bonusové mise, které původně vznikly pro konzolový port C&C. K příběhovým kampaním je možné stáhnout i příslušné cut scény, které se staly jedním z poznávacích znamení této slavné strategické ságy.

Kromě nových zvukových efektů a modelů autoři zapracovali také na umělé inteligenci a výkonu konverze. Za pozornost stojí rovněž multiplayer a skirmish. K dispozici je hned šest nových komunitních map. Jak to vypadá v praxi, už se můžete podívat na oficiálních screenshotech nebo na jednom z dostupných videí. Mod je samozřejmě k dispozici zcela zdarma a stáhnout ho můžete na Mod DB. Má velikost necelých 410 MB.

Ale aby toho nebylo málo, stejný tým pracuje ještě na dalším projektu. C&C Red Alert Redux pro Command & Conquer: Generals – Zero Hour, jak už název napovídá, vylepšuje první Red Alert. Autoři slibují, že nabídne obě strany konfliktu i všechny nepostradatelné rekvizity této klasiky. V tuto chvíli vývojáři předpokládají, že by konverze měla vyjít ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Ale je přirozeně nutné myslet na to, že podobné projekty se často odkládají a jejich vývoj je pracný a zdlouhavý.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru