Zahrajte si nový famfrpál bez Harryho Pottera

Trochu kouzelnického sportu, trochu Rocket League. Takový je ve zkratce Broomstick League

27. 9. 2019
Název: Broomstick League Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Autoři hry Broomstick League se s tím příliš nepářou a otevřeně se hlásí k inspiraci kouzelnickým světem Harryho Pottera i populárním titulem Rocket League. Jejich hra podle nich nabídne méně Harryho, ale více akce a více zábavy. Už brzy má přitom dorazit do programu předběžného přístupu na Steamu a hratelná verze bude debutovat v těchto dnech na akci TwitchCon 2019 v kalifornském San Diegu.

Pokud jde o náplň hry, ta kouzelnický sport na první pohled nápadně připomíná, i když trénované oko nepochybně pozná nějaké odlišnosti. Kromě létajících košťat mohou hráči používat i hůlky a přímo během zápasů kouzlit jako o život. Těšit se máme na rychlé on-line zápasy v režimech 1v1, 2v2, 3v3 a 4v4. Broomstick League nabídne možnost upravit si svého čaroděje či čarodějku k obrazu svému, bude možné odemknout si nová košťata, kouzelné hůlky, vítězné tance i pokřiky. Plné magie mají být i samotné arény, které zřejmě umožní autorům trochu víc se vyřádit ve srovnání s vizí Joanne Rowlingové.

Na titulu pracují společnosti Virtual Basement a Blue Isle Studios. Klíčem k úspěchu podle nich mají být rychlé reflexy, spolupráce mezi hráči v týmu a využití samotných kouzel. S pomocí magie se budete moci například teleportovat nebo vyrazit míč z rukou soupeře. Hra a její průběh prý budou natolik pestré, že žádné dva zápasy nebudou stejné. Tak to alespoň tvrdí vývojáři. Samozřejmostí už u podobných her je levelovací systém a nejrůznější žebříčky, v nichž si budou moci mladí čarodějové poměřovat svá košťata.

Už v tuto chvíli můžete zkusit štěstí a přihlásit se do betatestu, na který tým láká na oficiálním webu. Early acces verze by se pak měla na Steamu objevit v lednu příštího roku. V programu předběžného přístupu podle dohadů titul stráví přibližně 9 až 12 měsíců, přičemž v průběhu této doby budou klasicky autoři rozšiřovat obsah po všech stránkách. Přibudou například další arény, turnaje nebo více možnosti úpravy postavy.

Famfrpál jsme si zahráli i oficiálně

Za zmínku stojí, že famfrpál jako takový se dočkal i oficiální videohry. Titul Harry Potter: Quidditch World Cup vyšel v roce 2003 a zamířil na PC, PS2, Xbox i GameCube. Dočkal se dokonce odlehčené verze pro Game Boy Advance. Hra byla hodnocená jako slušný nadprůměr a vycházela z filmové licence Warner Bros. Týmy odpovídají třetímu roku Harryho v Bradavicích. Kromě toho se famfrpál objevil v podobě minihry také v dalších titulech z této herní série.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru