Broomstick League, Blue Isle Publishing, Zahrajte si nový famfrpál bez Harryho Pottera

Zahrajte si nový famfrpál bez Harryho Pottera

Trochu kouzelnického sportu, trochu Rocket League. Takový je ve zkratce Broomstick League

27. 9. 2019
Název: Broomstick League Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Autoři hry Broomstick League se s tím příliš nepářou a otevřeně se hlásí k inspiraci kouzelnickým světem Harryho Pottera i populárním titulem Rocket League. Jejich hra podle nich nabídne méně Harryho, ale více akce a více zábavy. Už brzy má přitom dorazit do programu předběžného přístupu na Steamu a hratelná verze bude debutovat v těchto dnech na akci TwitchCon 2019 v kalifornském San Diegu.

Pokud jde o náplň hry, ta kouzelnický sport na první pohled nápadně připomíná, i když trénované oko nepochybně pozná nějaké odlišnosti. Kromě létajících košťat mohou hráči používat i hůlky a přímo během zápasů kouzlit jako o život. Těšit se máme na rychlé on-line zápasy v režimech 1v1, 2v2, 3v3 a 4v4. Broomstick League nabídne možnost upravit si svého čaroděje či čarodějku k obrazu svému, bude možné odemknout si nová košťata, kouzelné hůlky, vítězné tance i pokřiky. Plné magie mají být i samotné arény, které zřejmě umožní autorům trochu víc se vyřádit ve srovnání s vizí Joanne Rowlingové.

Na titulu pracují společnosti Virtual Basement a Blue Isle Studios. Klíčem k úspěchu podle nich mají být rychlé reflexy, spolupráce mezi hráči v týmu a využití samotných kouzel. S pomocí magie se budete moci například teleportovat nebo vyrazit míč z rukou soupeře. Hra a její průběh prý budou natolik pestré, že žádné dva zápasy nebudou stejné. Tak to alespoň tvrdí vývojáři. Samozřejmostí už u podobných her je levelovací systém a nejrůznější žebříčky, v nichž si budou moci mladí čarodějové poměřovat svá košťata.

Už v tuto chvíli můžete zkusit štěstí a přihlásit se do betatestu, na který tým láká na oficiálním webu. Early acces verze by se pak měla na Steamu objevit v lednu příštího roku. V programu předběžného přístupu podle dohadů titul stráví přibližně 9 až 12 měsíců, přičemž v průběhu této doby budou klasicky autoři rozšiřovat obsah po všech stránkách. Přibudou například další arény, turnaje nebo více možnosti úpravy postavy.

Broomstick League, Blue Isle Publishing, Zahrajte si nový famfrpál bez Harryho Pottera

Famfrpál jsme si zahráli i oficiálně

Za zmínku stojí, že famfrpál jako takový se dočkal i oficiální videohry. Titul Harry Potter: Quidditch World Cup vyšel v roce 2003 a zamířil na PC, PS2, Xbox i GameCube. Dočkal se dokonce odlehčené verze pro Game Boy Advance. Hra byla hodnocená jako slušný nadprůměr a vycházela z filmové licence Warner Bros. Týmy odpovídají třetímu roku Harryho v Bradavicích. Kromě toho se famfrpál objevil v podobě minihry také v dalších titulech z této herní série.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru