Zahrajte si modifikaci Blade Runner pro akci Serious Sam

Bezplatná totální konverze je prequelem anime Blade Runner: Black Out 2022

Zdroj: Syndroid
28. 11. 2020

Pokud si chcete zkrátit čekání na vylepšenou verzi hry Blade Runner z roku 1997 od studia Westwood, jejíž vydání bylo odloženo na příští rok, máme pro vás tip na potenciálně velmi zajímavou alternativu. Na Steamu se v pátek objevila modifikace, nebo lépe řečeno totální konverze pro hru Serious Sam 3 nazvaná Blade Runner: Cells Interlinked 2021. Její příběh přitom předchází událostem krátkého anime filmu Blade Runner: Black Out 2022. Šlo o jeden ze tří podobných snímků, které doplňovaly samotný film Blade Runner 2049, který natočil režisér Denis Villeneuve.

Autorem modu je uživatel s přezdívkou Syndroid a láká hráče na příběhovou kampaň s filmovým pojetím. Slibuje přitom 1,5 až 2 hodiny zábavy a modifikaci nechybí ani dabing.

Scénář hry se točí okolo Trixie. Je to replikant na útěku a bojuje za svou svobodu. Trixie je prototyp Nexus 8 a ještě předtím, než byla aktivována, ukradla ji jiná společnost kvůli výzkumu. Trixie se vzbudí v laboratoři a dá se na útěk. Pronásleduje ji policie, žoldáci i blade runneři. Trixie nakonec najde spojence v opuštěném technikovi, který pracuje pro korporaci Tyrell. Nejprve jí nechce pomoct, ale brzy si uvědomí, že replikanti mohou být lidštější než samotní lidé. Oba pak nakonec spolupracují v snaze uniknout z města.

Autorem modu je uživatel s přezdívkou Syndroid a láká hráče na příběhovou kampaň s filmovým pojetím. Slibuje přitom 1,5 až 2 hodiny zábavy a modifikaci nechybí ani dabing. Do budoucna dokonce plánuje podporu virtuální reality a ještě vylepšit animace postav. Už v tuto chvíli ale konverze zasluhuje pozornost.

A jak se z prvních ohlasů zdá, líbí se i hráčům. I když Syndroid podle svých slov strávil bezpočet hodin testováním, hledáním a opravováním bugů, fanoušci určitě narazí na další. Všechny proto prosí, aby mu případné problémy hlásili. Ocení ale rovněž další nápady a zpětnou vazbu k projektu obecně.

Samotný autor říká, že by zájemci neměli očekávat hratelnost ve stylu Serious Sama, ale naopak větší důraz na příběh a atmosféru. I když má stále mod řadu nedodělků, hráči obdivují především to, jak moc se novinka vzdálila původní hře. Některé assety pocházejí ze zrušené modifikace Cyberpunk Crysis pro Crysis 2, která se inspirovala kyberpunkovými filmy a hrami obecně. Šlo o projekt stejného autora, takže jde nepochybně o pochopitelnou recyklaci.

Syndroid už dřív zaujal starší konverzí Duke Nukem 3D pro Serious Sam 3.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru