Zahrajte si moderního Dooma v Minecraftu

Bezplatný mod Doomed: Demons of the Nether právě vyšel a zatím sklízí samé pochvaly

9. 1. 2022
Název hry: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 18. 11. 2018 Platformy: , , , , , , , , , Žánr: ,

V podání Minecraftu jsme si už mohli zahrát leckterou jinou hru. Nový bezplatný mod Doomed: Demons of the Nether nabízí, jak už ostatně název napovídá, hratelnost ve stylu Dooma, konkrétně těch moderních. Novinka láká na vlastní singlovou kampaň a nepotřebujete k ní žádné další balíčky, vše přichází spolu s modem. Samozřejmostí jsou autentické zbraně, schopnosti i kultovní monstra. Hráči si mají užít svižný pohyb a akci jako v nových hrách od id Software. Narazíte na bossy a nechybí ani příběhové cut scény. K dispozici je hned několik tématicky odlišných úrovní.

Sibogy odhaduje, že tvorbou ambiciózní modifikace strávil za poslední dva roky přibližně 1200 hodin.

Projekt má na svědomí modder s přezdívkou Sibogy a ve vývoji byl od roku 2020. Autor se soustředil i na malé detaily, takže Cacodemoni třeba polykají granáty stejně jako v originálu. Na druhé straně však nejde o úplnou kopii posledních dvou her, upřesnil modder v rozhovoru pro magazín PCGamesN. Mod pro Minecraft nabízí třeba vlastní úrovně, byť inspirované zmíněnými tituly.

Zdroj: Sibogy

Level design je nový a má záměrně nabídnout něco svěžího i těm, kteří znají poslední dva díly nazpaměť. Sibogy odhaduje, že tvorbou ambiciózní modifikace strávil za poslední dva roky přibližně 1200 hodin. To vše samozřejmě vzniklo výhradně v jeho volném čase. Ačkoli Sibogy už dřív vytvořil řadu balíčků a map pro Minecraft, Doomed je jeho dosud největší projekt.

Hlavní výzvu přitom představovala omezení samotného Minecraftu, říká. Některé věci jako dashe nebo glory killy nebylo možné implementovat. Jen finální boss mu zabral dva měsíce práce. V této chvíli má být ale mod víceméně hotový. Sibogy přesto uvažuje ještě o standalone mapě s nekonečnými vlnami nepřátel. Jak si asi dokážete vzhledem k traileru představit, hráči si projekt chválí. Oceňují pokrok, jaký autor za uplynulý rok udělal a zatím se zdá být odezva veskrze pozitivní.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím