Doom, id Software, Zahrajte si mod Brutal Minecraft pro Dooma

Zahrajte si mod Brutal Minecraft pro Dooma

Že je Minecraft pro děti? Tuhle modifikaci přímo z pekla by jim neukázal ani sám Hell Knight

2. 10. 2019
Název: Doom Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 12. 1993

Modifikacím se na Vortexu moc často nevěnujeme. Nebo alespoň ne tak často, jak bychom chtěli, kdyby se pořád nedělo něco důležitého. Nicméně čas od času musí aktuální hity přeci jen ustoupit práci tvořivých fanoušků. To je i případ modu Brutal Minecraft pro Doom II. Pokud znáte Brutal Doom, asi je vám jasné, kam novinka míří.

Modifikace schopně kombinuje svět Minecraftu s krvavou akcí kultovní FPS od studia id Software. Na svědomí ji má autor s přezdívkou DOOMFOREVER7Z a v aktuální betaverzi 2.0 už nabízí 9 autentických map, které vás přenesou do světa Minecraftu, a 25 zbraní, s nimiž zde rozpoutáte dosud nevídané peklo. Podrobný popis explicitního násilí není třeba, nový trailer mluví sám za sebe.

Brutal Minecraft je roztomilý i zvrácený současně. Jako v dobách, kdy si ještě hráči „plavali v krvi a bylo jim dobře“ a „sjížděli po struhadle do bazénu s jódem“.

Modder přitom chystá další monstra i zbraně nebo lepší oddělování končetin od těla. Hra láká na klasický singl, kooperaci i multiplayer. Relativně přístupná akce v podání Minecraftu je úplně něco jiného než z pohledu této totální konverze, která ale překvapivě dobře vystihuje estetiku původního titulu. Brutal Minecraft je roztomilý i zvrácený současně. Jako v dobách, kdy si ještě hráči “plavali v krvi a bylo jim dobře” a “sjížděli po struhadle do bazénu s jódem”. Pamatujete?

Modifikace má velikost necelých 214 MB a podporuje třeba porty GZDoom a Zandronum, pokud byste hledali ideální odrazový můstek. Ty alespoň doporučuje samotný autor. Podle dosavadních ohlasů se totální konverze těší velmi dobrému přijetí. Někteří hráči si jen stěžují na špatně čitelný font či nezobrazení HUD v GZDoomu. Zaručeným lékem na to je prý použít Zandronum. Uvidíme, kam se modifikace posune v budoucnu, rozhodně jí ale nechybí vtip a nápad kombinující dva na první pohled neslučitelné světy. A právě v tom kontrast tkví její kouzlo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru