Zahrajte si hru podle Toma a Jerryho, která nikdy nevyšla

Zahrajte si hru podle Toma a Jerryho, která nikdy nevyšla

Komunitě Hidden Palace se povedlo zachránit další ztracený titul pro SNES

30. 4. 2019

Možná si ještě vzpomenete na nikdy nevydanou hru Atmosfear pro SNES, o níž jsme psali začátkem dubna. Stejný tým se pochlubil dalším zajímavým úlovkem. V jeho spárech uvízl nikdy nevydaný titul s populárním kocourem a myšákem nazvaný Tom vs. Jerry: The Chase is On. K dispozici jsou díky komunitnímu projektu Hidden Palace hned dva prototypy z července 1994 a dubna 1995. Hru pro SNES měla vydat společnost Hi Tech Expressions, která už měla na kontě hry Tom and Jerry nebo Tom and Jerry: Frantic Antics pro Game Boy, NES, SNES i Mega Drive. O vývoj se postaralo britské studio Software Creations zodpovědné třeba za hru Tom and Jerry (and Tuffy) z roku 1991 pro NES.

Trochu matoucí z dnešního pohledu je, že řada her s Tomem a Jerrym se jmenuje podobně. A aby se to nepletlo, i tento titul několikrát změnil jméno, což částečně reflektují i vydané prototypy. Původně se hra jmenovala jen Tom & Jerry, pak Tom & Jerry 2 a později Tom vs. Jerry. Na rozdíl od plošinovky Atmosfear se ale tento počin dočkal opakované pozornosti evropských médií, která se o něm zmiňovala v letech 1994 a 1995. Dokonce vyšla a zachovala se i nějaká krátká preview, například to z časopisu Nintendo Fun Vision. Podle magazínu Ação Games se hra měla dokonce objevit na akci WCES 1995, ale tuto informaci se nepovedlo komunitě Hidden Palace ověřit.

Hra byla společně s mnoha dalšími projekty zrušena, když slavné animační studio Hanna-Barbera koupila v roce 1991 společnost Teda Turnera.

Producent Vince Desi uvedl, že hra byla společně s mnoha dalšími projekty zrušena, když slavné animační studio Hanna-Barbera koupila v roce 1991 společnost Teda Turnera. Mohl to prý být dobrý titul, kterého je škoda. Stejně tak dobře ale údajně mohl padnout za oběť i uzavření samotné firmy Hi Tech Expressions, k němuž mělo dojít ve stejném roce.

O hře se vědělo, že existovala, a vědělo se dokonce, že někdo má dodnes k prototypům přístup. Kolovaly totiž mezi sběrateli, kteří s nimi čile obchodovali. Steven Seventyeight na YouTube dokonce zveřejnil videa, která prozrazovala víc i o obsahu hry. Sami jste si ji však vyzkoušeli nemohli. Tedy až dosud. Stejně jako v případě Atmosfear i tady hru objevil uživatel s přezdívkou Drx a znovu bylo třeba zkušeného zásahu odborníka, aby se povedlo hru převést do podoby klasického ROMu, který spustí běžné emulátory.

Oba prototypy jsou funkční, jak jsme měli možnost přesvědčit se na vlastní kůži. A vy máte samozřejmě také. Vaším úkolem je uniknout v kůži Jerryho před Tomem, přičemž novější prototyp je podle očekávání v lepší kondici a kompletnější než ten starší. Stejně jako v příspěvku na Hidden Palace i my musíme ocenit, jak slušně vypadá animace postav s ohledem na to, co známe z televizní předlohy. A pokud nemáte chuť si sami hru vyzkoušet, můžete se alespoň podívat na prototypy z roku 1994 a 1995 na videu.

Jak jsme měli možnost všimnout si, zajímavé je, že o mnoho let později se někdo pokusil o něco velice podobného v podobě webové hry. Jmenovala se The Tom & Jerry Show: The Chase Is On a nejen, že se podobal její název, ale rovněž náplň.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru