Half-Life 2, Valve Corporation, Zahrajte si Half-Life 2 z kostiček Lega

Zahrajte si Half-Life 2 z kostiček Lega

Modifikace všechny postavy ve hře nahrazuje jejich verzí poskládanou ze stavebnice

Zdroj: Valve / LEGO
12. 7. 2023
Název: Half-Life 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2004

I po téměř dvaceti letech je stále Half-Life 2 oblíben nejen u hráčů, ale také u modderů, kteří stále přemýšlejí a pracují na tom, čím hru obohatit nebo jak ji hráčům nabídnout zase trochu jinak. Důkazem je stále vznikající množství různých modifikací, mezi nimiž nalezneme podporu VR nebo fanouškovské remastery. Jedním z posledních počinů je pak mod nazvaný Lego Half Life 2 [Full Conversion], jehož název už jasně napovídá, o co tu vlastně půjde.

Half-Life 2 poskládané z kostiček legendární stavebnice je dostupné ke stažení na Steam Workshop, nutností je pak samozřejmě vlastnictví základní hry. Autorem je modder s přezdívkou Not Dave or Daniel, jenže všechny postavy ve hře počínaje Gordonem Freemanem a G-Manem konče proměnil v panáčky Lego. Pro úplnost je vhodné dodat, že skutečně jen proměnil, neboť on sám není autorem modelů, jelikož ve skutečnosti využívá již vytvořených modelů Waltera Whitea a Jesseho Pinkmana ze seriálu Breaking Bad v Lego podobě. Tím se však Not Dave or Daniel nijak netají, využité zdroje zmínil a uvedl, že zkrátka nemodeluje, pouze modifikuje.

Mod na Steamu zaznamenal velký úspěch a už se může chlubit stovkami staženími a téměř dvěma tisíci hodnocení, které je více než kladné. Kladné jsou pak i ohlasy hráčů, jež často zmiňují, že „právě na něco takového čekali celý život“. Modifikace nicméně ovlivňuje jen modely postavy, nikoli prostředí, a tak se postavičky procházejí v původních neblokových lokacích. Problémem může být i jejich samotná velikost, jelikož jsou modely Lego postaviček o něco menší než jejich předlohy, proto mohou působit některé interakce a záběry poněkud podivně. Přesvědčit se o tom nicméně můžete sami, mod naleznete přímo zde.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru