Zahrajte si bezplatný prolog nové Syberie

K dispozici jsou konečně nové obrázky i trailer. Dobrodružství bude mít dvě hlavní hrdinky

Zdroj: Microïds
9. 10. 2020
Název hry: Syberia: The World Before Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 18. 3. 2022 Platformy: Žánr:

O novém dílu populární adventurní série Syberia s podtitulem The World Before jsme poprvé a naposledy psali loni v srpnu, kdy byla hra oficiálně oznámena. Od té doby utekla spousta času, ale o novince jsme se v mezičase mnoho nedozvěděli. Nyní společnost Microïds konečně potěšila fanoušky vydatnou várkou čerstvých informací. Ba co víc, k dispozici jsou nejen nové podrobnosti, screenshoty či video, ale také hratelný prolog, který si můžete sami vyzkoušet.

Čeká nás výprava napříč kontinenty, ale také časem. Hlavními hrdinkami jsou Kate Walker a Dana Roze, s nimiž se pokusíme přijít na kloub dlouho pohřbeným tajemstvím.

Za pokračováním série opět stojí Benoît Sokal a těšit se prý můžeme na cestování, příběhové zvraty i emotivní situace. Sága se má v dalším dobrodružství vrátit ke kořenům, slibují Microïds. Čeká nás výprava napříč kontinenty, ale také časem. Hlavními hrdinkami jsou Kate Walker a Dana Roze, s nimiž se pokusíme přijít na kloub dlouho pohřbeným tajemstvím.

Každá se ale bude pohybovat ve vlastím časovém rámci a na jiné místě. Dana Roze je sedmnáctiletá dívka, která je v roce 1937 na začátku kariéry a má se stát slavnou klavíristkou. Nad její budoucností se však začnou stahovat mračna, když se na obzoru objeví hrozba fašismu a druhé světové války. Kate Walker je v roce 2004 uvězněna v solném dole a bude pátrat po vlastní identitě.

Autoři slibují fantastický a poetický svět, který vytvořil Benoît Sokal. Těšit se údajně můžeme na dechberoucí scenérie a ikonické postavy. A pravdou je, že na pohled působí hra opravdu velmi pěkně a nový trailer mi udělal svou stylizací velkou radost. Samozřejmostí jsou ale rovněž komplikované hádanky a rébusy, které budeme řešit, stejně jako tým láká na chytlavý příběh a napínavé dialogy.

Znovu se máme dočkat unikátní atmosféry a záhad, které jsou poznávacím znamením série. Oslovit by však autoři chtěli nejen veterány Syberie, ale i úplné nováčky, kteří se s touto značkou doposud nesetkali. Což nebude určitě jednoduché. Už proto se vývojáři rozhodli nechat hráče nakouknout do budoucího titulu prostřednictvím hratelného prologu.

Hudební doprovod složil izraelský skladatel Inon Zur, který má na kontě soundtrack k druhému a třetímu dílu, ale podílel se i na hudbě ke hrám Fallout 4, Dragon Age nebo Prince of Persia. A kromě toho zkomponoval i doprovod pro Star Trek: Klingon Academy, Star Trek: New Worlds, Star Trek: Starfleet Command II: Empires at War nebo Star Trek: Starfleet Command: Orion Pirates. O tuhle informaci jsem vás prostě nemohl ochudit…

Hra by měla vyjít příští rok a díky bezplatné demoverzi máme představu také o hardwarových nárocích, které už najdete na Steamu. Syberia: The World Before je zatím oznámena jen pro PC. Předchozí díly ale vycházely v hojné míře také na konzolích, takže bychom se snad mohli dočkat v budoucnu rovněž dalších portů.

Syberia v kostce

První díl adventurní ságy debutoval v roce 2002 na PC a později se objevil i na PS2, Xboxu, Windows Mobile, Androidu, iOS, Nintendu DS, Macu, PS3, Xboxu 360 a v roce 2017 dorazil také na Switch. Hře se podařilo prorazit v době, kdy neměly adventury zrovna na růžích ustláno. Navzdory tomu se skvěle prodávala a rozpočet prvního dílu přitom činil pouhé 2 miliony eur. Dvojka dorazila na trh v roce 2004 a během dalších let se dočkala řady konverzí. A konečně Syberia 3 debutovala v roce 2017 na PC, Macu, PS4 i Xboxu One a o rok později dorazila také na Switch. Belgický výtvarník a vývojář Benoît Sokal má kromě této série na svědomí i hry Amerzone, Paradise nebo Sinking Island.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru