OD (Overdose), Žádný Abandoned, Kodžima prý dělá horor pro Xbox

Žádný Abandoned, Kodžima prý dělá horor pro Xbox

Namísto Sony se měl otec Metal Gearu spojit s Microsoftem kvůli epizodické cloudové hře

Zdroj: koláž/Vortex
28. 6. 2021
Název: OD (Overdose) Vývojář: Žánr:

Zatímco část fanoušků čeká, že šéf nizozemského týmu Blue Box Game Studios Hasan Kahraman v dohledné době přepne tlačítko a stane se z něj Hideo Kodžima, který představí Abandoned coby nový horor, ideálně Silent Hill, důvěryhodný leaker opakovaně ukazuje na jinou teorii. SoulsHunt, který už dříve odhalil Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, říká, že příští hru Hidea Kodžimy vydá Microsoft.

Kim Swift šla do Microsoftu kvůli spolupráci s Kodžimou

Má jít o epizodický horor s podporou cloudu, který se mohl zrodit z předchozího spekulovaného projektu pro Stadii od Googlu. Samotné studio Kojima Productions ale podle insidera zůstane nezávislé. Sony údajně projekt mohla odmítnout kvůli epizodickému formátu. Naopak s Abandoned nemá podle SoulsHunta Kodžima nic společného. Stejný leaker už dříve tvrdil, že se pracuje na vylepšené verzi hry Bloodborne pro PS5 a PC.

Shodou okolností v těchto dnech prohlásil, že Kodžima a Microsoft jsou blízko dohodě, i další zdroj. Uvedl to Jeff Grubb z magazínu VentureBeat. Řekl také, že Microsoft nedávno najal autorku Portalu a Left 4 Dead Kim Swift do cloudové divize právě kvůli spolupráci s Kodžimou na jeho dalším titulu. Předtím pracovala pro Stadii, respektive Google.

Jódži Šinkawa: Už brzy

Jeff Grubb dokonce už dříve prohlásil, že soška maskota Kojima Productions, která se objevila v únorovém videu s Philem Spencerem, prý byla vědomou narážkou na možnost, že k uzavření partnerství dojde. Kojima Productions nabírali nové zaměstnance pro další projekt od loňského podzimu.

Výtvarník a blízký Kodžimův spolupracovník Jódži Šinkawa v březnu v rozhovoru pro Al Hub prohlásil, že na něčem pracuje a že to pravděpodobně brzy oznámí. Nikde ale není řečeno, že tím nemyslel třeba nedávno oznámený Death Stranding Director’s Cut.

Zdroj: Microsoft

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru