Zachuchlejte se s Chuchlem

Zachuchlejte se s Chuchlem

Povedená česká adventura od Amanity zve zvídavé návštěvníky na interaktivní výstavu

15. 4. 2019

Jestliže se vám líbí české hry, máme pro vás tip na akci, která by vás měla potěšit. Ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy se od 26. dubna až do 26. ledna příštího roku koná interaktivní výstava zaměřená na hru Chuchel od studia Amanita Design. Akce příznačně nazvaná Zachuchleno představuje veselou adventuru, kterou má na svědomí Jára Plachý.

Její návštěvníci si budou podle organizátorů moci vyzkoušet různé druhy animace a pořadatelé slibují, že se na výstavě dokonce ocitnou přímo v samotné hře, kde společně s Chuchlem a jeho partou prožijí velkolepé dobrodružství při honbě za třešní a příběh o zrodu přátelství.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna od 17 hodin a výstavu zahájí její tvůrci společně s autory hry Chuchel ze studia Amanita Design. Jára Plachý při této příležitosti předvede svůj titul v akci a doprovodí jej hudebníci ze skupiny DVA, kteří mají na svědomí povedený soundtrack. Samotná výstava je pak otevřená vždy od středy do neděle od 10 do 18 hodin.

Jen pro úplnost doplníme to nejzákladnější o hře samotné. Chuchel vyšel 7. března 2018 a k dispozici je na Windows, Mac, iOS i Androidu. Titul posbíral řadu ocenění, mimo jiné na Independent Games Festival nebo naposledy na akci Česká hra roku, kde zvítězil v kategorii Audiovizuální zpracování.

Její autor Jára Plachý byl naším hostem ve Vortexu #28 a Zdeněk v loňské recenzi udělil hře hodnocení 9/10.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru