Začátkem června vyjde Quake II RTX

Začátkem června vyjde Quake II RTX

Vylepšenou verzi klasiky od id Software z roku 1997 si bude moci každý vyzkoušet zdarma

27. 5. 2019

Legendární Quake II od studia id Software z roku 1997 se vrací. Nová verze s všeříkajícím podtitulem RTX od společnosti Nvidia dorazí 6. června. Není to klasický remaster ani remake, je to původní first person akce doplněná o moderní efekty, která propaguje možnosti grafických karet RTX. K dispozici bude pro Windows a pro Linux a vyzkoušet si ji bude moci s patřičným železem každý. Zdarma budou první tři úrovně.

Kdo navíc vlastní plnou verzi originálu, může v novém pojetí absolvovat celou kampaň a pustit se dokonce také do multiplayeru. O zdrojové kódy se navíc podělí Nvidia na GitHubu, takže s nimi může každý experimentovat a pokusit se je dále vylepšovat. Nebo atraktivní novinky naroubovat na staré mody a totální konverze pro Quake II.

Faceliftem prošlo všech více než 3 tisíc původních textur. Quake II RTX na první pohled vypadá jako původní hra, ale dojem z ní je dramaticky odlišný. Atmosferické efekty, nasvícení, nové povrchy, hladina vody, exploze, záblesky, odlesky, zrcadlení, sluneční paprsky – zdánlivé drobnosti mají obrovský dopad na celkový dojem ze hry. Ostatně přesvědčte se sami prostřednictvím nového traileru, který novinku porovnání s klasikou.

Quake II RTX ocenil i šéf studia id Software Tim Willits, který pochválil snažení Nvidie, spolupráci s ní i fakt, že je hra po tolika letech stále cílem podobných pokusů. Bezplatné levely budou dostupné díky shareware verzi z roku 1997, bez plné verze se ale samozřejmě o spoustu obsahu ochudíte. Bohužel se update nevztahuje na expanze hry, ale jak už bylo řečeno, to může vzít do svých rukou komunita.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru