Velvetist: The City of Machine Guns, Za železnou oponu v městské akci Velvetist

Za železnou oponu v městské akci Velvetist

Nová česká hra chce připomenout Mafii. Budeme v ní rozvracet socialistickou republiku

12. 11. 2019
Název: Velvetist: The City of Machine Guns Vývojář: Platformy: Žánr:

České studio SiCzech Arts připravuje novou hru Velvetist: The City of Machine Guns, která by chtěla navázat na to nejlepší z prvního dílu proslulé Mafie, ale v kulisách sovětského satelitního státu. Jedná se o městskou akci zasazenou do otevřeného světa, kterou mají hráči sledovat z pohledu třetí osoby. Velvetist je příběhovou hrou, která vás přenese za železnou oponu, slibuje tým. “Realizace se nám zatím daří a hratelný prototyp je za dveřmi,” láká vývojář Tom Barsweik.

„Silná socialistická propaganda udržuje město v chodu, ale pod pokličkou vynucené spořádanosti se něco děje.“

Jak už jste z úvodu určitě pochopili, podobně jako nedávno představený titul Vivat Sloboda si i česká novinka bere na mušku naši nedávnou historii. “Děj je zasazen do starého evropského města, které je pod mocenským vlivem Sovětského svazu. Samotná hra se pak odehrává v širším období druhé poloviny 20. století,” přibližují autoři dobovou inspiraci s tím, že fiktivní metropole připomíná Prahu, ale najdete v ní i prvky z dalších měst.

Hlavním hrdinou je Luka Vollek, který bude s pomocí hráče čelit sérii navazujících lineárních misí. “Luka proplouvá životem v Sověty okupovaném přístavním městě. To poskytuje řadu možností jak pro drobné šmelináře, tak pro organizované skupiny. Silná socialistická propaganda udržuje město v chodu, ale pod pokličkou vynucené spořádanosti se něco děje,” naznačují autoři pozadí událostí.

Luka se střetne s místní mocí, a pomalu tak objevuje, co se děje pod povrchem. Objeví disent a začne se podílet na ideály podpořeném “rozvracení republiky”. Spojí se s místním odbojem, zapojí se do pašování zbraní a vyhlíží revoluci. Ta však přichází v podobě, kterou neočekával a střídá ji, jak samotní autoři říkají, divoký kapitalismus.

Pohybovat po městě se budeme autem i po svých. Podle autorů nás čeká akce i jednoduché hádanky, honičky i sledování. Nepostradatelnou úlohu tu mají důvěrně známé kulisy. Hlavní hrdina tak jezdí po městě s československou architekturou východoněmeckým trabantem a míjí kultovní tramvaje Tatra T3. Důležitou roli má přitom hrát příběh a veškeré dialogy. I proto bude výsledek podpořen profesionálním českým dabingem, slibuje tým.

Demo nabídne akci i ježdění, trvat má 20 minut a premiéru bude mít koncem listopadu na akci Game Developers Session 2019.

Velvetist vzniká od začátku letošního roku a stojí za ním dvoučlenné studio SiCzech Arts. V tuto chvíli autoři pracují na prototypu, který by měl demonstrovat jednu misi a celkovou koncepci. Demo nabídne akci i ježdění, trvat má 20 minut a premiéru bude mít koncem listopadu na akci Game Developers Session 2019. Posléze vyjde prototyp také veřejně.

Hru pohání technologie Unreal Engine 4 od Epicu. Zatímco prototyp bude samozřejmě zdarma, plná verze má být placená. A kdy vyjde? To podle autorů závisí na dalších financích. “Výhodou budiž, že máme propracované vlastní tooly a můžeme se tedy mnohem více soustředit na produkci misí,” prozradil nám Tom Barsweik. “Nicméně k vyvinutí plné hry potřebujeme nabrat pár dalších lidí,” dodal.

Pokud si nejste jistí, co si o novince vlastně myslet, brzy si budete moci udělat lepší představu. Tom Barsweik přijal pozvání k rozhovoru ve vidcastu, který natáčíme příští čtvrtek.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru