Za odchodem prezidentky Blizzardu prý stojí výše platu

Jen Oneal neměla být podle IGN finančně ohodnocena stejně jako její mužský protějšek

Zdroj: Activision Blizzard
18. 11. 2021

Kauza kolem společnosti Activision Blizzard, kterou znovu rozdmýchal článek listu Wall Street Journal, nepřišla jen se závažnými obviněními vůči prezidentovi společnosti Bobbymu Kotickovi. Otevírá také případ odcházející prezidentky Blizzardu Jen Oneal, která byla po rezignaci J. Allana Bracka postavena do funkce společně se svým mužským protějškem Mikem Ybarrou. Společně měli přivést Blizzard do nové éry, rámované nejen bezpečným pracovním prostředím, ale také kvalitním hrami bez kontroverzí a nepříjemných kauz. Jenže Jen Oneal na začátku listopadu oznámila, že koncem letošního roku ze společnosti odchází a nechává tak prezidentský post opět v rukou jediného muže. Důvod však nebyl příliš jasně komunikován, což se nyní snaží objasnit magazín IGN s odvoláním na informace od svých zdrojů z řad zaměstnanců Blizzardu. Ty měly IGN potvrdit, že Oneal marně žádala o stejný plat, jaký byl nabídnutý Ybarrovi, čehož dosáhla až v momentě, kdy oznámila svou rezignaci.

Informace měly uniknout ze Slacku – komunikačního nástroje, který v době pandemie a nutné práci z domu získal na obrovské popularitě. Redakce IGN se dostala ke screenshotům, jejichž pravost mělo anonymně potvrdit hned několik lidí pracujících v Blizzardu. Obsahem bylo několik zpráv od Ybarry i Oneal, které popisují v úvodu nastíněnou situaci a problém, který jejím neřešením vznikl. „Já a Jen jsme přišli za vedením s tím, že pokud máme vést Blizzard společně, chceme mít stejný plat,“ měl tvrdit Ybarra. „Jako vedoucí pracovník si za rovností v nejširším slova smyslu stoprocentně stojím. Jsem odhodlaný tuto myšlenku podporovat, abychom ze společnosti Blizzard udělali to, co všichni chceme,“ dodal před tím, než promluvil o jádru problému. Finanční ohodnocení totiž mělo podle Ybarry vycházet ze stávajících pracovních smluv, které měli oba zmiňovaní uzavřené s Blizzardem, a ty byly vzhledem k předchozí pracovní náplni odlišné. „Já jsem vedl Battle.net a online produkty, ona vedla Vicarious Visions, takže naše platy byly rozdílné,“ vysvětluje Ybarra a dodává, že s novou smlouvou logicky chtěli také stejnou výši finanční odměny. Vedení ale mělo tyto požadavky odmítnout, což následně měla potvrdit i samotná Oneal.

Společnost mě sice před podáním výpovědi informovala, že pracuje na novém návrhu, ale nabídka shodného platu nám byla předložena až poté, kdy jsem výpověď podala, říká Jen Oneal.

„Když jsme s Mikem nastoupili na stejnou pozici spoluvedoucích, vycházel náš plat z předchozích smluv, které nebyly rovnocenné. Zůstalo to tak po nějakou dobu, a to i poté, co jsme podali několik zamítavých žádostí o vyrovnání platu,“ napsala Oneal ve vzkazu na Slacku. „Společnost mě sice před podáním výpovědi informovala, že pracuje na novém návrhu, ale nabídka shodného platu nám byla předložena až poté, kdy jsem výpověď podala,“ dodává Oneal. Stále tedy platí, že na konci roku v Blizzardu skončí a přesune se do představenstva organizace Women in Games International, která má podle Oneal kultivovat společnost a podporovat rovnost i rozmanitost v celém herním odvětví. Platí rovněž, že pro podporu svých budoucích plánů putuje k neziskové organizaci od Blizzardu grant ve výši 1 milionu dolarů, se kterým bude v souladu s plány Oneal i organizace nakládáno.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím