Intruders: Hide and Seek, Daedalic Entertainment, Z vašich nejbližších se stanou v novém thrilleru rukojmí

Z vašich nejbližších se stanou v novém thrilleru rukojmí

Idylický víkend se promění v noční můru. Rodičům musíte pomoci v kůži dítěte

18. 1. 2019
Název: Intruders: Hide and Seek Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 13. 2. 2019

První polovina upoutávky na novou hru Intruders: Hide and Seek možná může někomu hudebním doprovodem a stylizací připomenout epizodickou adventurní sérii Life is Strange, ale nenechte se zmýlit. V titulu španělského týmu Tessera Studios prožijeme realistické drama rukojmích z perspektivy třináctiletého chlapce (některé zdroje mylně uvádí, že hlavnímu hrdinovi má být 10 let).

Do domu rodiny Richterových na zdánlivě poklidném venkově se vloupe trojice cizinců, kteří její členy zajmou. Rodiče vám pomoci nemohou, mladší sestra se ukryje, a zůstává tedy na vás, abyste v kůži Bena pomohli rodinu osvobodit a současně zjistili, kdo jsou vaši nezvaní hosté a co vlastně chtějí.

Coby dítě se budete muset pohybovat po domě nepozorovaně a vyhýbat se jakékoli přímé konfrontaci.

First person stealth hra vás postaví proti psychopatům, kteří netuší, že jste s nimi v jednom domě. Násilníci mají mučit rodiče hlavního hrdiny a po něčem pátrat, podrobnosti ale neznáme. Půjde však v každém případě o psychologický thriller, který se snaží trefit do vkusu fanouškům strašidelných her, kteří dávají před akcí přednost plížení a vyhýbání se nebezpečí.

Coby dítě se budete muset pohybovat po domě nepozorovaně a vyhýbat se jakékoli přímé konfrontaci, abyste pomohli rodině přežít nejhorší noc jejich života, lákají autoři. Podaří se vám dovolat pomoci, zatímco proti vám stojí unikátní protivníci s vlastními jedinečnými přednostmi?

Intruders nemají být dlouhou hrou, vývojáři nás lákají na intenzivní a vzrušující čtyři hodiny v domě, který se stane z útočiště vězením. A jak to tak vypadá, můžeme se těšit i na příměs v podobě mysteriózní omáčky. Otázkou je, do jaké míry se jedné o skutečnost a zda spíš nešálí smysly hrdiny jeho vlastní fantazie pod tíhou dramatického okamžiku.

Ještě předtím, než hra vůbec vyšla, stačila posbírat po světě několik ocenění. Samotný tým Tessera Studios byl založen v roce 2016 v Madridu a se svým projektem obstál i v soutěži PlayStation Talents Awards, kde dokonce dosáhl na nejvyšší příčku. Na základě tohoto úspěchu podpořila vývojáře přímo španělská pobočka Sony a poskytla jim cennou podporu i další pomoc.

S technologií VR je počin kompatibilní, ale nemá ji vyžadovat.

Intruders: Hide and Seek vydává společnost Daedalic Entertainment a momentálně míří exkluzivně na konzoli PlayStation 4. Titul podporuje headset PlayStation VR, bude stát 20 eur a vychází už 13. února. Na PC dorazí příští rok a i tady má nabídnout samozřejmě podporu VR. S touto technologií je počin kompatibilní, ale nebude ji vyžadovat.

Na kanálu autorů na YouTube se můžete podívat na další videa, která zachycují krátké střípky hry v akci.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru