Forspoken (Project Athia), Square Enix, Z Projectu Athia se stává fantasy akce Forspoken

Z Projectu Athia se stává fantasy akce Forspoken

Luminous Production poodhalují svůj nový titul. Hlavní roli ztvární herečka Ella Balinska

Zdroj: Square Enix
18. 3. 2021
Název: Forspoken (Project Athia) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 24. 1. 2023

Závěr prezentace Square Enix Presents patřil připravovanému akčnímu RPG od vývojářů ze studia Luminous Productions, kterou jsme až dosud znali pod pracovním názvem Project Athia. Dříve zaznívaly spekulace, že může jít o titul spojený se sérií Final Fantasy, všechny podobné úvahy jsou už ale v tuto chvíli minulostí. Z projektu Athia se stala hra Forspoken, v níž se ujmeme role hlavní hrdinky Frey, které propůjčila podobu i hlas herečka Ella Balinska, známá například z rebootu Charlieho andílků.

Jak Balinska popsala, Frey se ocitne v nádherném, ale poměrně nebezpečném světě, který se zdá být průnikem naší reality a fantasy prostředí. Ostatně, první nepřítel, před kterým se musí v nové ukázce ukrýt, je zatracený drak. Po odhalení zmiňovaného názvu připravované hry – Forspoken – pak můžeme sledovat několik rychlých střihů přímo ze hry, v nichž se hlavní hrdinka pohybuje s nebývalou svižností. Prostředí se rychle mění, když Frey skáče z lesa na poušť, z pouště ke skaliskům a následně zpět do lesa, kde narazí na monstrum podobné medvědovi a následně i rohatým potvorám, které připomínají šavlozubé tygry. Vzhledem k magii, kterou Frey vládne, se můžeme patrně těšit na dost divoký mix, který ale opravdu krásně vypadá.

Pokud budeme vycházet z předchozí tvorby studia Luminous – Final Fantasy XV – najdeme mnoho spojnic, ale také míst, kde se Forspoken od již pět let staré hry odlišuje. Jde pochopitelně o rozměr herní mapy, detaily a celkový dohled, který působí opravdu velmi dobře a v kombinaci s údernou hudbou traileru je značným příslibem. Na hru nicméně budeme muset čekat minimálně do příštího roku, jak upozorňuje závěr nového traileru. Současně s tím bylo znovu potvrzeno, že hra vedle konzole PlayStation 5 míří také na PC, nic dalšího už ale v tuto chvíli nabídnout nemůžeme.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru