Z prodeje herní divize Warner Bros. nejspíš sešlo

Naznačoval to už srpnový dopis zaměstnancům. Stejné informace teď přináší Bloomberg

Zdroj: Warner Bros.
2. 9. 2020

Přibližně v polovině června se začalo otevřeněji mluvit o tom, že by mohla být divize Warner Bros. Interactive Entertainment na prodej. Majitel celé skupiny – telekomunikační společnost AT&T – tak měla reagovat na zvyšující se dluh společnosti a postupně se zbavit divizí, které nesouvisí s hlavní činností Warner Bros. Mluvili jsme tak na základě několika spekulací o zájmu společností jako Microsoft, Electronic Arts, Activision či Take-Two a údajné ceně, pohybující se kolem 4 miliard dolarů. Ve hře byla studia Rocksteady, NetherRealm, Avalanche Software, Monolith Productions, TT Games a k tomu ještě pět „WB“ týmů v jednotlivých městech Spojených států a Kanadě. Nyní se však zdá, že zástupci AT&T svůj postoj přehodnotili a nabídka – byť mohla existovat a výše uvedené informace před několika týdny potvrzovali prověření analytici a insideři – už v tuto chvíli neplatí.

Divize Warner Bros. Interactive Entertainment měla být definitivně odstraněna ze seznamu postradatelných částí Warner Bros.

První náznak, že se nebude se starými pořádky hýbat, přišel nenápadně už začátkem minulého měsíce. Šéf Warner Media Jaosn Kilar rozeslal všem zaměstnancům WB Interactive dopis, v němž ujišťoval, že divize zůstává součástí celé rodiny WB Studios i Networks Group a že se budou i nadále snažit prostřednictvím her přinášet zákazníkům a fanouškům nové zážitky z oblíbených sérií a značek. O dopisu informovali například redaktoři magazínu Games Industry s následným odkazem na oficiální cestou zveřejněný obsah v tiskové zprávě. Už tehdy se proto úmysly AT&T zdály jako liché a nyní se k celé situaci přidává i Bloomberg se svými zdroji.

Redaktoři Scott Mortiz a Nabila Ahmed zjistili od lidí blízkých AT&T, že měla být divize Warner Bros. Interactive Entertainment odstraněna ze seznamu postradatelných částí Warner Bros. Uvádí rovněž další souvislosti s předchozími úvahami o prodeji, na nichž mělo AT&T od začátku letošního roku spolupracovat s poradci z LionTree Advisors. Bez ohledu na to ale údajně AT&T zařadilo zpátečku, v čemž má paradoxně hrát roli pandemie koronaviru. Se zavřenými kinosály se musí i Warner Bros. spolehnout na odvětví, která sociální kontakt či prezenci ve veřejném prostoru nevyžadují a Bloomberg spekuluje, že ke změně strategie přiměly právě tržby z prodeje videoher. Dalším faktorem pak může být i složitost případného prodeje herní divize Warner Bros., zatížené řadou licencí, které by s největší pravděpodobností nebyly součástí obchodu. Pro jednotlivé týmy by to ale mohlo znamenat značné komplikace a výsledkem by mohla být i neadekvátně snížená cena za celý herní subjekt.

Uvidíme tedy, jestli AT&T, potažmo skupině Warner Bros., pomohou nedávno oznámené tituly Gotham Knights a Suicide Squad Kill the Justice League, nebo bude hlavním tahounem dosud neoznámená hra ze světa Harryho Pottera. Na její představení stále netrpělivě čekáme a v návaznosti na uniklé video a řadu (nepotvrzených) informací by se mohlo jednat o prodejního tahouna číslo jedna.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru