Jurassic Life, BUTANe, Z modifikace Jurassic Life pro Half-Life 2 je samostatná hra

Z modu Jurassic Life pro Half-Life 2 je samostatná hra

Standalone akce vyjde ještě letos a k dispozici bude zdarma. Podívejte se na nové video

Zdroj: BUTANe
8. 6. 2020
Název: Jurassic Life Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vývojáři z týmu BUTANe zveřejnili čerstvé video ze svého komunitního projektu Jurassic Life a společně s ním jsme se dočkali i nových podrobností. Zaposlouchat se můžeme třeba do nového dabingu. Nejdůležitější zprávou ale je, že dosavadní modifikace pro Half-Life 2 se stala plnohodnotnou samostatnou hrou. Titul bude fungovat i bez původní hry díky Source SDK 2013, který je zdarma ke stažení na Steamu.

Hlavním hrdinou first person akce Jurassic Life je Robert Muldoon, kterého ve filmu z roku 1993 hrál Bob Peck. Vaším úkolem je udržovat pořádek a bezpečnost na Isla Nublar, kde díky společnosti InGen vyrostl zábavní park s pravěkými ještěry. Kvůli nedávným incidentům se investoři obávají o reputaci atrakce a požadují před otevřením pro veřejnost povolání specialistů. Jedním z nich jste i vy. V tomto bodě vstupujeme do hry a zpočátku se vše dá sluncem zalité. Jak ale určitě dobře víte, v řadách zaměstnanců parku je “zrádce” a navíc se blíží nechvalně proslulá tropická bouře.

Hra se nebude striktně držet událostí z filmu nebo knižní předlohy, ale bude se jimi pochopitelně inspirovat a bude je dále rozvíjet. Pokud jde o časové zasazení, budeme se nacházet ve stejném bodě jako v případě prvního dílu. Samotní autoři říkají, že si dovolili poupravit některé věci z originálního příběhu ve snaze prohloubit herní zážitek. Přesto narazíme na známé postavy, navštívíme slavná místa a budeme svědky některých klíčových momentů. Do filmových událostí navíc vývojáři vklínili některé prvky z předlohy Michaela Crichtona.

Jurassic Life by měl vyjít ještě letos a jedná se o nekomerční počin od fanoušků. K dispozici tedy bude pochopitelně zcela zdarma. Tým by měl brzy zveřejnit hardwarové nároky. Už v březnu autoři lákali, že hra je skoro hotová. Tehdy šlo podle nich titul dokončit od začátku až do konce. Na modifikaci se začalo pracovat už v roce 2006 a tým stále hledá další dobrovolníky, kteří pomohli s jeho finalizací.

Pokud by vám aktuální video nestačilo, za pozornost rozhodně ještě stojí trailer z letošního března.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru