Yes, Your Grace, No More Robots, Z kralování v panovnickém manažeru vás bude bolet hlava

Z kralování v panovnickém manažeru vás rozbolí hlava

Ve hře Yes, Your Grace musíte zachránit svou zemi, vyhovět poddaným i vlastní rodině

4. 10. 2019
Název: Yes, Your Grace Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

V srpnu jsme vás upozorňovali na komediální “simulátor Jindřicha VIII.” s názvem Fit For A King. Dnes tu máme něco podobného. Představíme si hru Yes, Your Grace pro PC, Xbox One a Switch, v níž se stanete králem a musíte spravovat svou říši. Podle autorů se jedná o manažer království s prvky RPG.

Král Eryk vládne fiktivní zemi jménem Davern a má tři dcery. Eryk je bez dědice a neprozřetelně zaslíbil svou prvorozenou dceru vládci barbarů ze severu. Ten si pro ni nyní přichází i v doprovodu armády. V tu chvíli však panovník dostává jiný nápad. Co kdyby nejstarší dceru provdal za nedalekého prince? Schyluje se k nejhoršímu a svatba uvrhne celé království do neštěstí. Nemáte vojáky, váš hrad se rozpadá a před vašimi branami se houfují žadatelé o pomoc. Král Eryk musí shromáždit svůj lid, sjednotit šlechtu a zajistit rodině bezpečí za každou cenu.

Je jen na vás, komu pomůžete a koho odmítnete, protože vaše zdroje jsou omezené. Ale následky si pak přičtěte sami.

Váš trůnní sál se plní lidmi, kteří vás žádají o pomoc, podporu, radu, zásoby, peníze i ochranu. Urození a bohatí se střídají s chudými, nicméně ne každý má na srdci vaše blaho. Vaším úkolem je opevnit hrad, naverbovat vojáky a zajistit bezpečí své rodině i celému království tváří v tvář blížící se válce. A veškeré vaše snažení obnažuje průběžně dno královské pokladny. Je jen na vás, komu pomůžete a koho odmítnete, protože vaše zdroje jsou omezené. Ale následky si pak přičtěte sami.

Na paměti musíte mít dobro své země, ale i těch nejbližších příbuzných. A bez podpory šlechticů zase přijdete o peníze, vojáky i zásoby. Někteří vás dokonce mohou požádat o nějakou špinavost a vám nezbude, než jim vyhovět, pokud si budete chtít udržet své spojence. Snaha potěšit jednu stranu se ale nemusí líbit někomu jinému.

Někteří lidé, kteří za vámi budou přicházet, vás budou žádat o zahnání monster, která útočí na jejich vesnici. Další si budou stěžovat třeba na přízemnější starosti. Nouze nemá být ani o humor, ale stejně tak budeme čelit těžkým dilematům. Prostě vládnout znamená stárnout.

Vývojáři slibují příběh plný smysluplných voleb na 6 až 8 hodin i následky všech vašich rozhodnutí. Každodenní povinnosti a starosti se budou týkat především našich poddaných a příbuzných. Každá postava má mít podle vývojářů vlastní potřeby a přichází se svým vlastním příběhem. Musíte pomoci svým bližním, ale současně najímat jednotky, uzavírat spojenectví a chystat se na bitvu.

V roce 2014 prošla hra úspěšně Kickstarterem, tehdy ještě hlavní autor doufal ve vydání v roce 2015.

No, není toho málo, nemám pravdu? Samotné středověké království Davern je zasazené do fiktivního světa, kde není nouze o nadpřirozené prvky. Za pozornost stojí vedle hratelnosti i estetická stránka. Titul Yes, Your Grace se pyšní stylovou retro grafikou, která zřejmě udělá radost především digitálním nostalgikům a pamětníkům, ale na rozdíl od některých starých klasik hraje všemi barvami.

Na hře pracuje malé britské nezávislé studio Brave At Night a vydává ji společnost No More Robots. Dlouho se přitom jednalo v podstatě o dílo jediného muže, kterým je Rafal Bryks. V roce 2014 prošla hra úspěšně Kickstarterem, tehdy ještě hlavní autor doufal ve vydání v roce 2015. Dorazit na trh by novinka nakonec měla až začátkem příštího roku. Ještě v listopadu se však hra dočká bety, do níž se můžete zkusit přihlásit na Discordu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru