Z Diabla IV uniklo přes 40 minut záběrů

Pochází prý z „rodinného“ testu. Demonstrují rozhraní, souboj i fungování herního obchodu

Zdroj: Blizzard
19. 9. 2022

Čtvrté Diablo si zřejmě připadalo odstrčené, a tak se ve smyslu úniků rozhodlo dělat společnost sérii GTA. Diablo IV už sice úniky postihly dříve, před týdnem jsme se mohli podívat například na záznamy z motion capture a hrubé verze cutscén a pochopitelně tu byla i oficiální videa z hraní, ovšem takto dlouhý a nesestříhaný pohled jsme tu zatím ještě neměli. Čili i když dokázal masivní únik z GTA VI tento více než 40minutový záznam pochopitelně zastínit, přesto je na místě věnovat mu pozornost.

V případě Diabla IV nejde o takovou senzaci jako u již zmíněného GTA, rovněž samotný důvod úniku není tak dobrodružný. Záznamy z hraní se na internet nedostaly sofistikovanou krádeží dat, nýbrž pouhým porušením NDA a sdílením záběrů z vlastního hraní testovací verze. Jedná se o již dříve zmiňovanou verzi F&F – tedy Friends & Family – určenou pro hraní přátel a rodiny, jak už napovídá samotný název. Zajímavé je, že F&F zaznamenalo únik poměrně nedávno, a to v srpnu, kdy se na internetu objevil krátký klip a první informace o tom, že hraní na pozadí vůbec probíhá.

Ke zhlédnutí jsou dvě videa, která celkově nabízí 43 minut záběrů, na nichž si můžete poměrně detailně prohlédnout jednotlivé prvky hratelnosti a vytušit, v jaké náladě se Diablo IV ponese. Je však nutné mít na paměti, že do vydání – které ještě nebylo datumově stanoveno – se může ještě leccost změnit či upravit, takže není vhodné činit jakékoliv definitivní závěry. Ve videích je zachyceno rozhraní, mapa, vlastní plnění úkolů a samozřejmě i boj. Záběry byly pořízeny z pohledu barbara, přičemž máme možnost spatřit i jeho strom dovedností a vysledovat další detaily o vývoji postav. Naskytl se rovněž pohled na herní obchod s kosmetickými předměty, který se stal v uplynulých týdnech tématem žhavých diskuzí a důvodem, proč jej vývojáři z Blizzardu opakovaně komentovali v tom duchu, že jde o čistě kosmetické doplňky a nikoliv pay-to-win prvek.

Diablo IV mělo původně vyjít již letos, nicméně po odkladu je vydání hry naplánováno až na příští rok. Kromě PC zamíří i na konzole PlayStation 4 a PlayStation 5 a samozřejmě i Xbox One, Xbox Series S a Xbox Series X.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru