Yakuza 7 – soubojový systém

Yakuza 7 už není bojovka, ale JPRG s tahovými souboji

Sega šokovala fanoušky konzervativní ságy. Nový díl přinese celou řadu překvapivých změn

29. 8. 2019
Název: Yakuza: Like a Dragon (Yakuza 7) Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Společnost Sega po mnoha měsících náznaků a střípků konečně oficiálně představila pokračování série Yakuza. Titul v Japonsku známý jako Ryu Ga Gotoku 7 přichází s velkou novinkou, která skalní fanoušky překvapila. Mírně řečeno. Hra známá svými akčními pouličními bitkami s velkým množstvím protivníků ve stylu beat ‚em up klasik zkouší experiment v podobě tahových soubojů, které hráč ovládá za pomoci menu. Navíc bude možné udílet pokyny více postavám na vaší straně.

 

Autoři doufají, že příznivci značky novinku přijmou. Ale pokud ne, mohou se k tradičnímu pojetí vrátit v dalším dílu. Vývojáři chtěli podle svých slov zkusit po dlouhých letech osvědčeného přístupu něco nového a odlišného. Bude zajímavé sledovat, jak si s RPG pojetím poradí a především jak ho přijme konzervativní část komunity. Nemělo by se totiž jednat jen o další z početných miniher a aktivit. Nicméně na druhé straně nejde o úplný protiklad ke zbytku hry, která už dříve některými prvky připomínala JRPG.

Úsměvné také je, že už na apríla zveřejnili vývojáři video, které demonstrovalo tahové RPG souboje ve světě Yakuzy. Všichni jej považovali za důmyslný vtip. Zjevně si ale autoři legraci nedělali a možná se naopak bavili tím, jak fanoušci na toto netradiční pojetí reagují, zatímco netuší, že půjde o legitimní součást budoucí hry.

Nový je i hlavní hrdina hry, kterým bude, jak už nějakou dobu víme, Ičiban Kasuga. Jde o dalšího bývalého člena podsvětí, který byl po dlouhých letech propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za zločin, který nespáchal. A navíc se hra přesune do neokoukaného prostředí. Tentokrát se podíváme do Jokohamy, jejíž otevřená oblast má být třikrát větší než čtvrť Kamuročo, která byla dosud nedílnou kulisou každé Yakuzy.

K dispozici je vedle screenshotů i první trailer. Skoro pětiminutová ukázka poskytuje poměrně výživnou sondu do nového pokračování. Samozřejmostí je pokročilé technické zpracování, které demonstrují i v upoutávce tradičně upovídané filmečky. Za pozornost z hlediska grafické preciznosti stojí třeba moment, kdy se postava zakousne do jídla. Jakkoli to zní divně.

Autoři rovněž spustili nový oficiální web, který je však zatím k dispozici jen v japonštině. Plný název hry zní Ryuu ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue. Podtitul se prozatím překládá do angličtiny jako Whereabouts of Light and Darkness, nicméně není definitivní.

Yakuza 7 vyjde v Japonsku už 16. ledna příštího roku. Míří opět exkluzivně na PlayStation 4. Na Západ by se přitom novinka měla dostat ještě v roce 2020, takže odstup snad bude opět co nejmenší, jako v posledních letech. Na veletrhu Toyko Game Show si návštěvníci už příští měsíc novou hru vyzkouší. S ohledem na vše vyřčené se nicméně zdá, že novinka bude větší revolucí na poli této série než nedávný spin-off Judgment, který sice přišel s některými novými aktivitami, ale v zásadě se držel osvědčené receptury.

 

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru