Xbox umožní hlasové chaty skrze Discord

Žádaná funkce bude brzy dostupná všem, nejedná se však o aplikaci, pouze o přenos zvuku

Zdroj: Microsoft
21. 7. 2022

Discord se co nevidět podívá i na Xbox, a to Xbox Series i Xbox One. Respektive jeho voice chat, jehož prostřednictvím bude možné se připojit k jakémukoli hlasovému kanálu, který má uživatel na svém Discordu k dispozici. Zatím se jedná o funkci zpřístupněnou pouze pro členy programu Xbox Insiders, zanedlouho však bude dostupná pro všechny. Samotné propojení Xboxu s Discordem však bude trochu složitější, zapotřebí bude totiž mobil nebo PC.

Hlasový chat je bezesporu žádanou funkcí, například i kvůli hrám podporujících cross-play, kdy každý může hrát na jiném zařízení a nemají někdy jak se propojit. V rozhraní konzole se nově objeví možnost propojit konzoli s Discordem, obsažený QR kód pak bude vést přímo do aplikací Discordu a Xboxu za účelem propojení. Pakliže byly účty propojeny už dříve, bude třeba je propojit znovu. Od té chvíle bude v mobilní aplikaci Discordu možnost „připojit se k Xboxu“, k používání hlasového chatu bude ale potřeba i aplikace Xbox, která Discord připojí ke konzoli, přesněji řečeno přenese samotný zvuk. Vše se pak spravuje přímo z aplikace Discordu.

Discord sám o sobě přímo pro Xbox neexistuje, v rámci konzole se nelze nijak připojit, pouze lze spojení zprostředkovat právě skrze aplikaci a přenesení audia. Hlasový chat právě dorazil a postupně je uvolňován „insiderům“, během následujících týdnů by pak měl být nabídnut i ostatním hráčům mimo program.

Zdroj: Discord

Připomeňme, že minulý rok se Discord dal dohromady se Sony, ačkoli se tehdy dlouho hovořilo o možné snaze Microsoftu Discord získat. Partnerství Sony a Discordu slibovalo integraci Discordu do konzole a propojení s PlayStation Network. Výsledky se měly začít projevovat již letos, ale doposud nic takového nebylo zaznamenáno, tedy až na propojení účtů na začátku února. Ale ani pro Microsoft se nejedná o první spolupráci s Discordem, možnost propojit účty se tam objevila již v roce 2018, díky čemuž se na Discordu ukazovalo například jakou hru hráč zrovna hraje a jak dlouho, ale až dodnes to bylo to jediné, co toto partnerství nabídlo. I proto je poněkud kuriózní, že s voice-chatem, i když trochu složitějším, přišel Xbox jako první.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru