Nový Xbox vyjde v listopadu, tvrdí finanční ředitelka MS

Informace zazněla v rozhovoru pro Bloomberg. PR oddělení o datu mluvit nechce

Zdroj: Microsoft
23. 7. 2020

V předvečer očekávané prezentace Xbox Games Showcase, kterou budeme od 16.45 hodin vysílat živě s českým překladem, se přetřásá možné datum uvedení nového Xboxu. Od zástupců Sony i Microsoftu víme, že chtějí odstartovat novou generaci v průběhu vánočních svátků, ono anglické označení „Holiday season“ ale zahrnuje v podstatě celou podzimní sezónu od konce října až do poloviny prosince a konkrétních upřesnění se nám dosud nedostávalo. Jako první však trochu nečekaně, a pravděpodobně vinou komunikační chyby, vykládají na stůl lidé z Microsoftu, kteří ústy finanční ředitelky Amy Hood naznačují, že Xbox Series X dorazí do obchodů v listopadu.

Informace pochází od redaktorky Bloombergu Diny Bass, která se podle svého vyjádření na Twitteru přímo zeptala, zda se s „vydáním Xboxu stále počítá na listopad“, přičemž odpovědí jí mělo být strohé „ano“. Uvážíme-li, jakou funkci Amy Hood zastává, je pravděpodobné, že je s plány Microsoftu obeznámena, případně je sama pomáhá tvořit, dá se proto předpokládat, že je informace věrohodná. Přesto se na ní přeptal Tom Warren z magazínu The Verge, kterého zajímalo, zda nemohlo dojít k nějakému nedorozumění. Podle Diny Bass se tak ale nestalo, bez ohledu na to, že se neptala explicitně na „Xbox Series X“, ale jen na „novou konzoli“.

Už v dubnu mluvil šéf herní divize Microsoftu o tom, že cenu nové konzole zveřejní v létě a připomněl, že na rozdíl od Xboxu One chtějí konzoli uvést ve všech regionech souběžně.

Co se týče navazujícího vyjádření PR oddělení Microsoftu, to se k naznačenému listopadovému datu nechtělo blíže vyjádřit. „Těšíme se na uvedení Xboxu Series X, který nastaví laťku výkonu, rychlosti i kompatibility, a to hned od svého uvedení během vánočních svátků. V tuto chvíli však nemáme žádné doplňující informace,“ řekl mluvčí Microsoftu magazínu Video Games Chronicle. Jeho redaktoři pak do souvislostí s popisovanými náznaky dávají čerstvě oznámené datum vydání hry Yakuza: Like A Dragon, která má vyjít 13. listopadu a být na seznamu prvních her pro Xbox Series X. Ovšem s přihlédnutím k tomu, že titul má vyjít také pro stávající generaci, nelze z něj nic dalšího vyvozovat.

Jen pro kompletní obraz toho, jak to s uvedením data a ceny nového Xboxu vypadá, vás můžeme odkázat na článek ze začátku letošního dubna, v němž jsme rozebírali vyjádření Phila Spencera na konto technické prezentace Sony, resp. Marka Cernyho. Už v dubnu mluvil šéf herní divize Microsoftu o tom, že cenu nové konzole zveřejní v létě a připomněl, že na rozdíl od Xboxu One chtějí konzoli uvést ve všech regionech souběžně. To se týká především Japonska a Číny, kam zařízení dorazilo s téměř ročním zpožděním v září 2014. A kdo ví, třeba budeme moudřejší už dnes večer, i když Microsoft dopředu naznačoval, že v průběhu dnešní prezentace Xbox Games Showcase nechce rozebírat žádné obchodní záležitosti, ani informace o službách. Na druhou stranu, zástupci Sony také nezmiňovali, že v rámci červnového Future of Gaming představí konzoli PlayStation 5, a jak to nakonec dopadlo, víte sami…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru