Cyberpunk 2077, CD Projekt, Xbox přestane automaticky vracet peníze za Cyberpunk

Xbox přestane automaticky vracet peníze za Cyberpunk

S návratem do digitální distribuce PS Storu přichází i změny pravidel u Microsoftu

24. 6. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Vývojáři z CD Projektu RED se tento týden zbavili jednoho velkého problému – s vydáním nového updatu pro Cyberpunk 2077 totiž Sony svolila k návratu hry do digitální distribuce na PS Storu, byť japonská společnost i nadále upozorňuje, že při hraní na PS4 mohou hráči narazit na problémy. Změny se nicméně začínají dít i u Microsoftu, konkrétně u verze pro Xbox, která má být prostřednictvím zmiňovaného updatu uvedena do stavu, v němž už není potřeba zákazníkům schvalovat žádosti o vrácení peněz automaticky.

Na Cyberpunk 2077 by se pak neměla vztahovat ani možnost vrácení peněz v případě, pokud produkt nefunguje, protože hra běží, byť i nadále trpí problémy.

Pro Cyberpunk 2077 tak opět platí standardní pravidla Xbox Storu, jak upozorňují lidé z Microsoftu na stránkách podpory. „Tým v CD Projektu RED tvrdě pracuje na vylepšování zážitku z hraní Cyberpunku 2077 na konzolích Xbox a vydal už řadu updatů. V souladu s nimi se Microsoft vrací k platným pravidlům žádostí o vrácení peněz za digitální kopie v souvislosti se Cyberpunkem 2077,“ zní prohlášení. Důležité je pochopitelně i datum 6. července, odkdy mají začít stará pravidla platit pro nově zakoupené i déle vlastněné kopie hry.

Zejména pro ty druhé už ale návrat k původním pravidlům znamená, že hráči ztratí možnost žádat o vrácení platby, protože jak uvádí Microsoft na příslušné stránce, ve většině případů vyhoví kladně jedině tehdy, žádá-li zákazník o vrácení peněz do 14 dnů od zakoupení konkrétního titulu. Na Cyberpunk 2077 by se pak neměla vztahovat ani možnost vrácení peněz v případě, pokud produkt nefunguje, protože hra běží, byť i nadále trpí problémy. Ostatně, Microsoft stejně jak Sony upozorňuje, že na Xboxu One nemusí být zážitek plnohodnotný a je jasné, že čím výkonnější konzoli hráči mají, tím plynulejší a bezproblémovější chod Cyberpunk 2077 nabídne.

Po více než půl roce se tedy situace kolem Cyberpunku dává do pořádku, vývojářům ale stále zbývá opravit některé z nedostatků a začít plnit sliby stran DLC a next-gen updatu. Ten má podle posledních informací dorazit v druhé polovině roku, hádáme ale, že k prvnímu červenci připraven zřejmě nebude…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru