Xbox One S bez mechaniky má dorazit začátkem května

Xbox One S bez mechaniky má dorazit začátkem května

Nová revize konzole bude mít v základu tři hry: Minecraft, Sea of Thieves a Forzu Horizon 3

21. 3. 2019

Magazín Windows Central přispěchal s čerstvou várkou informací o novém bezdiskovém Xboxu. Podle jeho zdroje se začne Xbox One S All-Digital Edition, jak se konzole bez optické mechaniky jmenuje, prodávat na všech trzích 7. května. Systém určený výhradně pro digitálně distribuované hry bude mít 1TB pevný disk a tři obsažené tituly – Sea of Thieves, Minecraft a arkádové závody Forza Horizon 3, nikoli čtvrtý díl. Součástí naopak nejspíš podle Windows Central nebude žádný voucher na předplatné Game Passu, který by se ke konzoli skvěle hodil.

Nový model vypadá na pohled úplně stejně jako klasický Xbox One S s tím rozdílem, že mu schází pochopitelně štěrbina mechaniky. Windows Central vytvořil vizualizaci obrázku krabice, aby ochránil svůj původní zdroj, který mu poskytl skutečnou fotku. Na obalu má být podle něj několikrát zdůrazněno, že konzole nedisponuje mechanikou, což je pochopitelné vzhledem k tomu, že vypadá velmi podobně jako normální Xbox a potenciální zákazník by tento detail mohl přehlédnout a doma být po vybalení nepříjemně zaskočen.

Zatím není jisté, zda bude Microsoft hovořit o nové konzoli dnes večer na GDC, anebo si toto “odhalení” nechá až na pozdější termín. Mluví se také o tom, že by výrobce mohl zařízení oficiálně představit až v polovině dubna, kdy prý plánuje spustit také předobjednávky. Nový model by měl být pochopitelně levnější než ten stávající, ale zatím není jasné o kolik. Půjde o vstupní a vůbec nejlevnější Xbox One, který má oslovit především nové zákazníky.

Otázkou je, zda nabídne nějaké řešení pro převod fyzických her na digitální, jak se dříve spekulovalo. Důležité je přitom připomenout, že Microsoft se dosud k této konzoli oficiálně nepřihlásil. Novinka s kódovým označením Maverick by měla být ušitá na míru předplatnému Game Pass nebo streamovací službě xCloud. Ty se navíc někdy v budoucnu mohou dokonce nějak propojit.

Xbox One S bez mechaniky má dorazit začátkem května

Proč nejsou nové konzole bez mechaniky dobrý nápad

Pokud se chcete o nové konzoli dozvědět více, zjistit, jaká má úskalí, a proč vlastně Microsoft něco podobného zkouší, začtěte se do našeho předchozího materiálu. Možnost volby je pro zákazníka vždy výhodnější. Zapomeňte na bazar, rychlé slevy i jistoty. Když nic jiného, mechanika představuje možnost volby a garantuje vám větší svobody. Celý článek

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru