Xbox Cloud Gaming vypadá nejlépe v prohlížeči Edge

Microsoft začal testovat novou funkci, která slibuje ostřejší obraz. Ale jen v jeho browseru

Zdroj: Microsoft
1. 12. 2021

Společnost Microsoft oznámila, že službu Xbox Cloud Gaming je možné užít si na vyšší úrovni díky takzvanému Clarity Boostu, který je k dispozici v prohlížeči Microsoft Edge. Má jít o vylepšený zážitek s optimalizacemi, které jsou dostupné exkluzivně jen v tomto browseru. Vývojáři cloudové služby a prohlížeče se spojili, aby nabídli optimální podobu při hraní streamovaných her.

Už v tuto chvíli je možné si novou funkci vyzkoušet a její ostrost autoři demonstrují na srovnávacím screenshotu z Gears. K tomu, abyste si výsledek užili, musíte stáhnout a nainstalovat Microsoft Edge Canary. Příští rok pak bude Clarity Boost k dispozici všem uživatelům browseru Edge. Jak to bude s konkurenčními programy, není v tuto chvíli jasné. Pro využití funkce je potřeba ji aktivovat také přímo v rozhraní streamaovací služby. Pokud se vám naopak bude zdát, že výkon v důsledku novinky poklesl nebo se neúměrně zvýšila spotřeba baterie u notebooku, funkci samozřejmě můžete zase vypnout.

Zdroj: Microsoft

V ideálním případě bude výsledkem ostřejší obraz. Musíte mít samozřejmě i bleskurychlé připojení, aby se vám obraz nefragmentoval a nevytvářel nevzhledné artefakty, jinak novinku neoceníte. Stejně jako pro zbytek streamovaného hraní v podání Microsoftu platí, že musíte mít aktivní předplatné Xbox Game Pass Ultimate. Samotná funkce je pak už součástí předplatného, nejde o žádný vyšší level nebo něco podobného jako třeba u konkurence.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru