Wolfenstein: Youngblood, Bethesda Softworks, Wolfenstein: Youngblood bude nejdelší díl v celé sérii

Wolfenstein: Youngblood bude nejdelší díl v celé sérii

Mise budou mnohem otevřenější a půjde je plnit v libovolném pořadí

18. 6. 2019
Název: Wolfenstein: Youngblood Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 26. 7. 2019

I když byl hlavní hvězdou Bethesdy na E3 nový Doom Eternal, velmi příjemně mě překvapila hratelná ukázka jiné first person akce. Spin-off Wolfenstein: Youngblood od studií MachineGames a Arkane Studios se zdá být mnohem víc než nějakým vedlejším dílem, který doplní VR dobrodružství Cyberpilot, které vychází ve stejném termínu. Teď se k nám dostávají další informace, které tuto teorii potvrzují a navzdory menšímu zájmu činí z novinky potenciálně velice zajímavou hru.

Youngblood hráče zabaví přinejmenším na 25 až 30 hodin. To by z něj činilo nejdelší hru v celé sérii.

Výkonný producent hry Jerk Gustafsson v rozhovoru pro magazín VentureBeat prozradil, že Youngblood hráče zabaví přinejmenším na 25 až 30 hodin. To by z něj činilo nejdelší hru v celé sérii. Ani poslední dva díly přitom nebyly žádné jednohubky. Právě naopak, šlo o jedny z delších moderních first person akcí. Wolfenstein: The New Order hráčům podle statistik serveru HowLongTo Beat v průměru zabral 11,5 hodiny a Wolfenstein II: The New Colossus 10,5 hodiny.

Zásluhu na ještě delší životnosti Youngbloodu podle Gustafssona má nelineární vyprávění. Hra má mnohem otevřenější strukturu a to ani předchozí dva díly nepatřily mezi typické koridory. “Můžete dělat věci v libovolném pořadí,” láká Gustafsson. Autoři také přidali další aktivity. Přitom produkce podle něj zabrala méně času než u předchozích projektů. To vše zní jako dědictví Arkane Studios, kteří si právě na otevřenou strukturu a svobodnou povahu misí velmi potrpí. Například u série Dishonored.

Na Redditu pak Jerk Gustafsson tuto myšlenku znovu zopakoval. Youngblood je podle něj hodně odlišný od předchozí produkce MachineGames. Zážitek řídí hráč sám novým způsobem. Plnit mise bude možné v libovolném pořadí, což v předchozích hrách samozřejmě nešlo. Uvidíme, zda tím neutrpí příběh. Čistá kampaň na druhé straně může být o něco skromnější než v předchozích dvou dílech, ale jako celek má hra nabídnout víc obsahu.

Pokud jde o to, proč se rozhodli autoři pojmout novinku jako kooperativní titul, chtěli navázat na skutečnost, že Blazkowiczova milá Anya čekala dvojčata. Tým si také přál vyprávět příběh o dospívání a přesunout se do pozdější doby. Osmdesátá léta se tak zdála být ideální.

Kooperativní akce Wolfenstein: Youngblood nás zavede do okupované Francie v osmdesátých letech a hráči se ujmou dcer Blazkowicze – Jess a Soph. Jejich cílem je zachránit pohřešovaného otce. Titul se odehrává 19 let po událostech Wolfenstein II: The New Colossus. Pokud vám bude chybět parťák, druhé postavy se ume umělá inteligence.

Hra míří na PC, PS4, Xbox One i Switch a vyjde už 26. července. Později se pak objeví i na Stadii. Pokud byste se chtěli seznámit s našimi čerstvými dojmy, rozhodně si pusťte video, které jsme natočili na E3.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru