Wolfenstein: Youngblood, Bethesda Softworks, Wolfenstein: Youngblood bez B.J. Blazkowicze vyjde v létě

Wolfenstein: Youngblood bez B.J. Blazkowicze vyjde v létě

Pokud si hru předobjednáte, váš parťák bude moct hrát zadarmo

27. 3. 2019
Název: Wolfenstein: Youngblood Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 26. 7. 2019

Vývojáři z MachineGames a Arkane Studios dnes dali znovu do pohybu dění kolem příjemně zvráceného a historicky značně alternativního Wolfensteina, když se přihlásili s novým videem z očekávané příběhové odbočky Youngblood. Na základních informacích z loňské E3 se nic nemění – hra sice vychází z událostí ve Wolfenstein II: New Colossus, ale už nesleduje pouť B.J. Blazkowicze, nýbrž jeho dvou dcer. Jessica a Sophie tak budou ústředními postavami další kapitoly téhle bezútěšné řežby, ve které rozhodně nehrají prim tóny disca a pestrobarevné elasťáky. To druhé snad jen v případě, byly by těmi barvami červená, bílá a černá, navíc pěkně hákově zakroucená, ale to není tenhle případ.

Video se totiž bez jakéhokoliv překvapení nevěnuje módě, ale válečnému tažení zmiňovaných sester, které se příslovečně potatily. Zatímco jedna vypadá jako vlastní otec s malými (!) náznaky ženských rysů, druhá za doprovodu synťáků nadává jako dlaždič. A hráčům se to očividně líbí. Na ploše dvou minut se v nové ukázce dozvíte, že se B.J. vypařil jako obláček dýmu nad hlavní MP 40 a všechny stopy vedou do Nové Paříže. Holky neváhají a za pomoci FBI vyráží na průzkum s něžnými náznaky trestné výpravy. Očekávejte proto explozivní kooperaci, která by mohla ve světě Wolfensteina dobře fungovat, uvážíme-li, kolik bylo už v předchozích hrách zbraní a jak rychle se střídala jednotlivá prostředí. I v tomto ohledu působí Youngblood velmi svěže a už jen na základě krátkého videa slibuje perfektní zábavu.

Ve smyslu hratelnosti se ji snaží vývojáři umocnit lehkými RPG prvky, pod čímž si můžete představit postupné odemykání speciálních schopností a vylepšování futuristických obleků, případně možnost přistupovat k jednotlivým misím nelineárně. Tím největším lákadlem je ale samozřejmě kooperace, ať už s živým parťákem, nebo se spoluhráčem, který navíc bude moci využít jednoho příjemného bonusu. Pokud si totiž předobjednáte deluxe edici, dostanete k ní i tzv. Buddy Pass, pod čímž se neskrývá nic jiného, než možnost pozvat libovolného kamaráda do hry, aniž by on (nebo ona, samozřejmě…) hru vlastnil. Příjemné je také to, že se Buddy Pass s vybraným parťákem nesváže, a pokud vám zrovna něco přeletí přes nos, můžete si v rámci popisovaného programu přizvat do hry někoho jiného.

V souvislosti s předobjednávkami je pak nutné připomenout, že Wolfenstein: Youngblood sice nebude dělat žádné kompromisy stran vizuálního zpracování a celkové prezentace, ale pořád jde o spin-off, který s největší pravděpodobností nenabídne tolik hodin obsahu jako hlavní díly rebootované série. Od toho se ale odráží i cena, která je v případě deluxe edice 39,99 dolarů a v případě standardní – bez Buddy Passu – ještě o deset dolarů nižší. Hra navíc dostala i své pevné datum vydání a na všech, nově již čtyřech cílových platformách – tedy PC, PS4, Xbox One a dosud neoznámeném Switchi – se jí dočkáme 26. července.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru