Wizardry se vrací v podobě 3D remaku

Wizardry se vrací v podobě 3D remaku

Retro odborníci Digital Eclipse oživují RPG klasiku z roku 1981, již je dostupná v early access

Zdroj: Digital Eclipse
18. 9. 2023

Je tomu už dlouhých a neuvěřitelných 42 let, kdy vyšel první díl legendární RPG série Wizardry, která se nesmazatelně zapsala do herní historie a může se pyšnit hned několika prvenstvími. Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord od Sir-Tech Software poprvé vyšlo v plné verzi v září 1981 na Apple II a postupně zavítalo i na mnohé další platformy. Právě kulturně-historický význam je důvodem, proč se první Wizardry nyní vrací ve zbrusu nové přepracované verzi.

Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord si vzali do parády odborníci na staré a klasické hry z Digital Eclipse, o nichž jste možná slyšeli poměrně nedávno například v souvislosti se hrou/dokumentem Making of Karateka. V případě Wizardry na to jdou zase trochu jinak, ale neméně pečlivě a s důrazem na uchování esence původní hry. Koneckonců první Wizardry je označováno za jednu z prvních počítačových her zpracovávajících Dungeons & Dragons a dalo vzniknout nesmírně oblíbené sérii, jejíž popularita přetrvává do dnešních dní, navíc ovlivnilo i další tituly. Možnosti a vymoženosti videoher se nicméně od té doby značně proměnily, což se rozhodli autoři z Digital Eclipse zohlednit a nadělují mnohem víc.

Remake vychází z původního zdrojového kódu pro Apple II, tedy pro úplně první vydání hry. Zachovali tak klasiku, již ovšem doplnili a obalili novou 3D audiovizuální stránkou a i novými mechanismy. Hratelnost byla přepracována a využívá moderních standardů, což se projevuje v celkovém ovládání například při boji, sesílání kouzel i průzkum. Vývojáři nicméně nezapomínají na to, že oživují klasiku, a tak dávají hráčům možnost používat původní grafické rozhraní, navíc zdůrazňují, že uvnitř je to stále ta stará dobrá původní hra. Hra navíc už vyšla, prozatím tedy jen v předběžném přístupu, přičemž postupem času se mají objevovat i další nové funkce a úpravy.

Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord je možné už v tuto chvíli zakoupit na Steamu a GOG za 29 euro, později by měla s vydáním plné verze cena narůst.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru