Wii U není na odpočinku. Míří na něj dvě nové hry

Oprašte svou stárnoucí konzoli od Nintenda. Vývojáři stále neřekli své poslední slovo

9. 3. 2020

Konzoli Wii U přestalo Nintendo vyrábět v roce 2017. To ale neznamená, že na něj nemůže vyjít nová hra. Už několikrát se mluvilo o tom, že některých z titulů bude tím definitivně posledním komerčním počinem pro tuto platformu. Říkalo se to třeba o Just Dance 2019 z října 2018. Mimochodem Just Dance 2020 vyšlo dokonce na původní Wii, i když na Wii U už ne. Tvrdilo se to třeba také o fyzické verzi Axiom Verge nebo znovu loni na podzim o hře Drop It: Block Paradise.

Teď jsou tu další dva kandidáti na úplně poslední hry pro Wii U. Společnost PixelHeart plánuje v Evropě vydat krabicové verze her SHMUP Collection (15. května) a Finding Teddy II: Definitive Edition (17. dubna). Každá z nich se bude prodávat za 30 eur a jejich počet je omezen na 3 tisíce kopií. Během 48 hodin od spuštění předobjednávek prý našla budoucí majitele víc než polovina z nich. Tvrdí to alespoň vydavatel.

Nejde o žádné vysokorozpočtové trháky a obě hry navíc zamíří rovněž na Switch, takže je to možné chápat i jako součást marketingu.

Zda budou skutečně poslední, ukáže až čas. Upoutávka na nové hry ale vtipně reflektuje skutečnost, že v každém případě na jinak “mrtvý” systém míří nové tituly a jeho srdce se znovu rozeběhne. Pokud by vám to přišlo jako šílenství – vydat nové hry na tak riskantní cílovou platformu, musíme vás uklidnit. V první řadě nejde o žádné vysokorozpočtové trháky a obě hry navíc zamíří rovněž na Switch, takže je to možné chápat i jako součást marketingu.

Sluší se navíc dodat, že řada mnohem starších platforem se v posledních letech dočkává občas nových her v omezených edicích s tím, jak poptávka pro retru roste a na tuto oblast se specializují někteří menší vydavatelé. Homebrew scéna navíc také aktivně přispívá k tomu, aby vývoj pro tyto systémy čas od času přinese nové ovoce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru