What Happened nás zavede na hranici šílenství

Projdeme se temnými zákoutími školy i mysli protagonisty. V tomto světě noční můry ožívají

Zdroj: Genius Slackers/Genius Slackers
7. 5. 2020
Název hry: What Happened Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Povzbuzen povedeným českým hororem Someday You’ll Return jsem se rozhodl opět víc sledovat širokou scénu first person strašidelných her, která neustále plodí nějaké nové projekty. Mou pozornost teď upoutala polská hra What Happened, která má vyjít už letos v létě na PC a podobně jako Someday a mnohé další nezávislé tituly později dorazit také na konzole. Je to také first person psychologický horor, ale místo otce si tu zahrajeme na amerického středoškolského studenta.

Hráči musí Stilese provést temnými zákoutími školy i jeho vlastní mysli, zatímco bojuje se svými démony. Těmi skutečnými i imaginárními. V tomto světě má krutost navrch nad empatií, ale ještě zbývá nějaká naděje. Naším úkolem je zachránit Stilese před temnými silami, které ho svádí k sebezničení. Stiles je vězněm své vlastní mysli a pokroucených vzpomínek. Na jeho cestě mu budeme pomáhat řešit hádanky i unikat před nebezpečím. O osudu hlavního hrdiny mají rozhodnout neviditelné nitky, za něž budeme tahat ve snaze dosáhnout světa na konci tunelu, tvrdí autoři.

Titul pojednává o úzkostech a depresi. Osud teenagera prý závisí výhradně na naší empatii. Má to být nekompromisní atmosférická cesta světem, v němž noční můry ožívají. Vývojáři ale slibují, že nepůjde jen o podívanou, ale dočkáme se skutečných enviromentálních hádanek. Teprve až když rozkryjeme různé vrstvy příběhu, pochopíme, co se stalo. What Happened… Podobně jako v mnoha jiných hrách i tady budeme unikat před temnotou a z přátel se mohou stát nepřátelé i naopak. Čeká nás soustavný souboj na život a na smrt, zápas mezi srdcem a myslí.

What Happened je ve vývoji tři roky a na svědomí jej má malý nezávislý varšavský tým. Jeho základem má být právě pokus demonstrovat sílu empatie. Na začátku jsem zmiňoval českou hru Someday You’ll Return a minimálně z poslední upoutávky se zdá, že ani What Happened nebudou cizí strašidelné transformace prostředí. Ale možná je to všechno jenom v hlavě hlavního hrdiny… Za pozornost stojí i starší videa, která najdete na kanálu autorů.

Pokud si říkáte, že What Happened je “jen jednou z mnoha podobných her”, možná máte pravdu. Konkurence na tomto poli je opravdu veliká málokdo se skutečně vymyká. To si ale možná leckdo na začátku říkal i o Someday. Můžeme tak jen autorům novinky držet palce, aby měli to štěstí a dokázali se svým projektem vystoupit z řady. PC verze vyjde v červenci.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru