Way of the Samurai se vrací v netradičním pojetí

Way of the Samurai se vrací v netradičním pojetí

Znovu se vydáme na cestu samuraje. Autoři Tenchu a Shinobido to ale zkouší tentokrát jinak

16. 9. 2019

Pokračujeme na samurajské vlně. Ale to se v záplavě novinek ze země vycházejícího slunce dá očekávat. Japonské studio Acquire oznámilo na veletrhu Tokyo Game Show nový díl historické série Way of the Samurai (2002-2011). Bohužel se ale nejedná o plnohodnotné pokračování, ale spin-off s podtitulem Katanakami. Akční RPG nabídne dobrodružství pro jednoho hráče i on-line kooperaci pro dva a pyšní se například automaticky generovanými dugeony nebo střídáním dne a noci, které bude ovlivňovat i samotnou hratelnost, respektive její náplň. Ale o tom až později.

Na první pohled se však novinka od originálu značně liší odlišnou perspektivou, která nemusí nutně předznamenávat horší hru, ale působí přinejmenším méně ambiciózně ve srovnání s původní ságou. Tato značka je přitom velice zajímavá a je škoda, že se v posledních letech odmlčela. Její autoři ostatně mají na svědomí i série jako Tenchu nebo Shinobido. Můžeme tak doufat, že se spin-off nakonec stane odrazovým můstek k plnohodnotnému pokračování.

Hlavní hrdina v novém dílu Way of the Samurai cestuje do zakázané země, aby tu zachránil unesenou dívku. Dcera kováře totiž posloužila jako “jistina” za nesplacený dluh. Hratelnost má být mnohem akčnější než v předchozích hrách, ale také poněkud netradiční. Během dne můžete prodávat meče coby kovář, abyste vydělali na zmíněná dluh. V noci se pak pustíte do samotných souboje s nepřáteli. V novince se mají rovněž objevit postavy známé ze starších dílů ságy, takže fanoušci si zřejmě přijdou na své.

Spin-off Katanakami míří na PC, PlayStation 4 i Switch a vyjít by měl už začátkem příštího roku. Ale zatím jen v Japonsku. Titul zde bude k dispozici v digitální i krabicové verzi. Nezbývá než doufat, že vydání na Západě bude brzy následovat a že trochu staromódní slupka ukrývá šťavnatý vnitřek. K dispozici už je první trailer i skoro dvacetiminutová ukázka přímo z akce.

Way of the Samurai se vrací v netradičním pojetí

Way of the Samurai v kostce

Série Way of the Samurai se zrodila na PS2 v roce 2002 a jde o akční adventuru s prvky RPG. Během dalších let se rozšířila na platformy PlayStation Portable, PlayStation 3, Xbox 360 a PC. Jednotlivé díly jsou situované do období od 15. do 19. století a každý se může pochlubit větvícím se příběhem i několika různými konci. Navzdory slušnému hodnocení se překvapivě nikdy nepovedlo značce naplno prorazit na Západě. Ságu má na svědomí japonské studio Acquire, které stojí i za sériemi Tenchu a Shinobido.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru