Watch Dogs: Legion, Ubisoft, Watch Dogs Legion zavede hráče do blízké budoucnosti

Watch Dogs Legion zavede hráče do blízké budoucnosti

Realitu dnešních dní střídá přetechnizovaný Londýn

Zdroj: Ubisoft
10. 6. 2019
Název: Watch Dogs: Legion Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2020

Ubisoft nastartoval svoji E3 konferenci pěkně zostra a za pomocí gameplay videa ukázal podobu již potvrzeného třetího dílu Watch Dogs. Ten je dle očekávání zasazený do britského Londýna a co překvapí na první pohled asi nejvíce je to, jak moc hra pokročila v čase. Technologie se markantním způsobem vyvinula a hned první potyčka představí zcela nové protivníky – ozbrojené drony.

Ovšem ti jsou pouze pomyslnou špičkou ledovce. Třetí Watch Dogs se zasazením do přetechnizovaného Londýna představí celou řadu moderních vymožeností, o jejichž praktickém nasazení si dnes ještě můžeme nechat zdát. Pokročilá technika samozřejmě prohlubuje schopnosti dohledu úřadů a pravomoce represivních složek Spojeného království, což má jediný následek – uniknout dohledu CtOS je těžší než kdykoli předtím. Určitě to ale není nemožné. Na druhou stranu odhalení, prohra, či snad dokonce smrt ale vlastně ani nepředstavuje jakkoli zásadní otázku. Podtitul Legion totiž pomrkává ke slavnému sloganu skupiny Anonymous: “We are legion.”

Pokračování Watch Dogs dle předchozích náznaků nepředstavuje jediného hrdinu, ale celý soubor rebelů, kteří se vzepřeli systému a kteří se chtějí vymanit ze všudypřítomného dohledu úřadů britské metropole. Otázkou je ale samozřejmě to, nakolik se dokážeme sžít nikoli s jednou, ale rovnou s celou řadou hratelných postav. Hrát prý půjde s kteroukoli z NPC, nicméně generický dojem nehrozí – všechny postavy budou plně animované i namluvené. Průběh hry se navíc při změně postavy údajně vždy adekvátně přizpůsobí právě vybrané osobě. Něco jiného je zkrátka hrát za agilního sportovce v nejlepších letech a jiná situace panuje, pokud hráči zvolí sarkastickou důchodkyni.

Některým přístup bez centrálního hrdiny nemusí vyhovovat, na druhou stranu více hratelných postav jsme potkali už i v GTA V a jak se to osvědčilo. Tou druhou zásadní změnou je zmíněný posun do světa blízké budoucnosti a do dystopické vize britské společnosti po Brexitu. Imigrace a boj s ní představuje problém celospolečenského měřítka a čím dál tím častěji se mimo jiné i kvůli tomuto tématu objevují potyčky mezi úřady a veřejností. Je ale zapotřebí uznat, že onen posun v čase autorům rozvazuje ruce a ti mohou popustit uzdu své fantazie nejen po stránce techniky, ale i z hlediska vyprávění. Jak moc a kam až budou chtít zajít, to zjistíme už 6. března 2020, kdy hra dorazí na konzole i na PC.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru