Kingdom Come: Deliverance, Deep Silver, Warhorse Studios, Warhorse potvrzují: KCD se českého dabingu nedočká

Warhorse potvrzují: KCD se českého dabingu nedočká

PR manažer uvedl všechny důvody a naznačil plány pro budoucí projekty

28. 12. 2018
Název: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 13. 2. 2018

Od vydání Kingdom Come: Deliverance uběhlo už deset měsíců, během kterých zažívali vývojáři z Warhorse zajímavé chvíle. Samotné vydání bylo samozřejmě obrovským milníkem, po vydání se řešily finance i první prodeje a došlo také na přetřes nejrůznějších glitchů a bugů, které místy zamezovaly dohrání konkrétních questů. Posléze přišla na řadu realizace již nastíněných plánů pro budoucí rozšíření, odstraňování zmíněných chyb a v nedávné době také nominace na hru roku v rámci Steam Awards nebo slibovaný oficiální dokument o vývoji. Jedno přání fanoušků už ale splněno nebude, což ve včerejším streamu na Twitch kanále Warhorse poprvé otevřeně potvrdil PR manažer Tobias Stolz-Zwilling – Kingdom Come: Deliverance se vytouženého českého dabingu nedočká.

Právě kompletní česká lokalizace byla hojně probíraným tématem ze strany domácích hráčů, kteří podvědomě cítili, že by si česká hra dabing jednoduše zasloužila. A vývojáři zprvu naznačovali, že plány pro pozdější doplnění kompletního počeštění stále existují – během roku argumentovali tím, že je potřeba nejdříve stabilizovat hru jako takovou a nechat rozběhnout vývoj DLC, ani to ale podle jejich slov nemuselo stačit k vytvoření podmínek, za kterých by šlo dabing vytvořit. Vedle časové náročnosti byly zmiňovány i vysoké náklady, ačkoliv nedošlo k jejich specifikaci a vzhledem k tomu, nakolik hra finančně uspěla, nezdálo se to jako největší překážka. Ve světle včerejšího prohlášení Warhorse se pak tato skutečnost potvrzuje.

Kingdom Come: Deliverance, Deep Silver, Warhorse Studios, Warhorse potvrzují: KCD se českého dabingu nedočká

Další speciální streamy Warhorse

Pokud vás Kingdom Come: Deliverance zajímá a chcete se dozvědět víc o jeho vývoji i aktuálním stavu, sledujte další dva speciální streamy, které Warhorse na tento týden přichystali. V pátek 28. 12. od 18 hodin proběhne stream se šéfem testerů Janem Rückerem a 2. 1., rovněž od 18 hodin, bude Tobias Stolz-Zwilling streamovat obsah nového DLC Band of Bastards.

„Ačkoliv je z toho Dan velmi smutný, Kingdom Come se českého dabingu opravdu nedočká,“ řekl Stolz-Zwilling na dotaz jednoho z diváků speciálního streamu, ve kterém PR manažer Warhorse vysílal zmiňovaný dokument o vývoji a následně dal prostor všeobecným otázkám. „Důvodem je to, že by v tuhle chvíli musel Dan a celý tým designéru ukončit aktuální práci a začít se věnovat přípravě dabingu, což si zkrátka nemůžeme dovolit. Je to ostuda, ale nad případným dabingem se můžeme zamyslet až u budoucích projektů,“ uvedl Stolz-Zwilling. Na další otázku, proč se tedy hra dočkala německého dabingu, pak PR manažer odpověděl, že tato lokalizace byla kompletně v režii vydavatele hry – společnosti Deep Silver – a že tito lidé odvedli opravdu skvělou práci. Nicméně vzhledem k tomu, že by se český dabing musel nahrávat přímo ve Warhorse, vrátil se jen k původnímu konstatování a naději českých i slovenských hráčů nadobro pohřbil.

Nezbývá tedy nic jiného, než doufat, že u budoucích projektů bude mít český dabing větší prioritu, což by mohlo vyjít i vzhledem k tomu, že se Warhorse po vydání Kingdom Come: Deliverance dobře etablovalo a výchozí podmínky pro další projekty by mohly být lepší. Momentálně ve Warhorse pracují na dalších DLC, kterými by podle plánů měly být kousky pojmenované Band of Bastards a A Woman’s Lot, ve kterém bychom si měli zahrát za postavu Terezy.

Nahlásit chybu v článku

22

Napsat komentář

Další články
Nahoru